Oblíbená česká banka vyběhla s klienty. Běžte jinam, končíme

Do banky obvykle vkládáme nemalou důvěru, která se pojí zejména s tím, že se dobře postará o vaše finanční prostředky, jež jste shromažďovali třeba celý život. Obzvlášť potom taková banka, která se specializuje na spoření a láká na vysoký úrok. V minulých letech i v poslední době tam spousta Čechů převedla své prostředky, pro které teď musí urychleně hledat novou adresu.

Klienty už nechtějí

Hello Bank! totiž oznámila svůj konec v České republice. Nejprve přestala nabírat nové klienty a teď se začíná zbavovat těch stávajících. Oznámila jim, že již brzy budou platit nové úrokové sazby u běžných a spořicích účty. A ty nejsou zrovna lákavé, protože v obou případech znamenají nula procent. U spořicího účtu byl přitom úrok dosud atraktivních 4,5 %. Od prvního července se už ale úročit nebude.

Ačkoliv se předpokládalo, že by klienty Hello Bank! mohla pohltit jiná banka, nejčastěji se spekulovalo o České spořitelně, která je v poslední době při chuti, nakonec to dopadne zřejmě tak, že se klienti rozprchnou všude možně. Namísto akvizice totiž přišla pouze jistá forma spolupráce, a to s Komerční bankou.

Ta už informovala o tom, že klienti Hello Bank by od ní měli v nejbližší době dostat nabídku bankovních služeb, které nahradí ty, které mají aktuálně sjednané u končící banky. Nebude to ale tak, že by je Komerčka převzala automaticky. Účty si bude nutné nově zřídit. Je přitom otázkou, kolik klientů takovou nabídku vyslyší. Záležet bude samozřejmě i na tom, jak moc bude atraktivní.

Foto: Shutterstock

Co bude s úvěry

V podstatě to ale znamená, že Hello Bank tak nějak vyšumí do ztracena. Lidé si přesunou své účty a peníze a nakonec to v určitý moment skončí celé. Otázkou potom je, co bude s úvěry, protože ty jsou přeci jen sjednány na delší dobu. Tam přichází v úvahu nějaký separátní odprodej tohoto portfolia. Banka bude ale muset nabídnout zajímavou cenu, protože úvěry jsou často staršího data a vycházejí ještě z nízkých úrokových sazeb.

Právě vysoké úrokové sazby mohou být jedním z důvodů, proč Hello Bank v České republice končí. Hodně spoléhala právě na úvěry a ty teď pro klienty nejsou tak atraktivní.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments