Ocet pomůže na akné i vaginální zánět

Ocet je cenově dostupný a široce použitelný. Nevíte, co se s ním dá všechno dělat? Prozradíme vám, na co se dá použít. Možná vás to překvapí. Nehodí se totiž jen do salátu a domácí majonézy.

Při úklidu s ním hravě odstraníte vodní kámen, usazeniny i mastnotu. Navíc odstraní zápach, dezinfikuje a vhodný je i při praní prádla. Zlepšuje stav pleti, vlasů a s přehledem zlikviduje i gynekologické záněty a poševní kvasinky.

Zkuste ho na pleť

Ocet se využívá i ke kosmetickým účelům. Zkuste jej použít na svou pleť. Jablečný ocet má jemnou vůni, ale dá se použít i klasický. Kvasný i lihový ocet mají stejné účinky. Vyčistí pokožku, odstraní akné a rozzáří pleť. Na vatový tampon dejte ocet a jemně otírejte pokožku. Kyselost navozuje její přirozené pH.

Elixír pro vlasy

Ocet zabírá i na suché a roztřepené vlasy, kterým dodá vitalitu. Smíchejte jej napůl s octem a opláchněte si umyté vlasy a konečky. Dodáte jim oslnivý lesk. Nejvíce jej ocení ženy s jemnými a rychle se mastícími vlasy. Jen se připravte na to, že mohou vaše vlasy schnout o chvíli déle.

Gynekologické záněty

Ocet pomáhá i proti poševním kvasinkám. Nakapejte do vody trochu octa, ať nepodráždíte citlivé partie. Pak pomocí injekční stříkačky nebo sady na výplachy, kterou zakoupíte v lékárně, proveďte výplach intimních partií. Poševní prostředí je přirozeně kyselé. Octová voda vás zbaví škodlivých bakterií. Kvasinky nebudou mít šanci. Gynekologové jej doporučují na vymáchání spodního prádla.

Praní prádla

Ocet na oblečení zafixuje a rozjasní barvy. Doporučujeme ho hlavně na nově zakoupeného oblečení. Barva se ustálí, nevymyje a oblečení nebude seprané. Navíc ocet odstraní všechny bakterie. Prádlo se lépe vypere, mnohem svěžejší, bude mít překvapivě svěží vůni a mít jasné barvy.

Vodní kámen

Pokud máte příliš tvrdou vodu, proti usazování vodního kamene pomůže ocet. Ocet dejte do rychlovarné konvice a nechte ho vyvařit. Stejně vyčistěte i kávovar. Pak je vyvařte ještě s čistou vodou. Vyčistěte baterie. Hadřík namočený v octu omotejte kolem kohoutku. Přidejte jej do myčky i do pračky a spusťte ji na prázdno. Vydezinfikujte lednici a odstraňte z ní mastnotu i zápach.

Náš typ

Dejte si ráno lžičku jablečného octa do vody a vypijte na lačno. Nastartujete metabolismus, podpoříte detoxikaci a posílíte imunitní systém. Navíc získáte více energie.

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments