Okamžitě vyhoďte tuto uzeninu. Češi ji kupovali ve velkém. Ovšem kdo to sní, skončí hodně zle

Na světlo světa se vydral další otřesný případ mizerné kvality potravin v České republice. Ta v posledních letech doslova hapruje a pořádně v tom lítají i velké obchodní řetězce. Je zcela zjevné, že tlačí na co nejnižší nákupní ceny, a potom se jim nezřídka stane, že koupí výrobky velmi nízké kvality.

Velká nepříjemnost

Dnes už je tím Česko pověstné v celé Evropě. Málokdo by řekl, že v tuzemsku máme dobré supermarkety a kvalitní potraviny. Bohužel, i daleko na východě je situace lepší. Zcela nesrovnatelné podmínky potom mají zákazníci v Německu a Polsku, kde si nakoupí špičkové zboží za nižší ceny než u nás.

V poslední době se příliš nedaří obchodnímu řetězci Billa, ve kterém Státní zemědělská a potravinářská inspekce nachází jedno pochybení za druhým. Tentokrát je to opravdu výživné.

U části z kontrolovaných balení se pod neporušeným obalem na povrchu potraviny vyskytovaly kolonie plísní,” uvedla SZPI na svém webu Potraviny na pranýři.

Foto: Shutterstock

Jak se to mohlo stát?

Pokud se ptáte, o jaký výrobek šlo, potom vězte, že to je oblíbený salám Vysočina, který zrovna zákazníky kupují ve velkém. Balení mělo 500 gramů a výrobcem je společnost Krahulík. Datum minimální trvanlivosti daného vzorku bylo do 22. ledna 2024.

Je zajímavé, že kontrola na místě nezjistila žádné nevyhovující podmínky skladování. Dokonce ani nebylo překročeno minimální datum trvanlivosti. Potom je na místě se ptát, co celý problém způsobilo, když se plíseň nevyskytla pouze v jednom balení, ale hned v řadě z nich?

Čtěte také: Velký obchodní řetězec prodával otřesný sýr. Našly se v něm hrozné věci. Hlavně ho nejezte, jinak to bude ošklivé

Už se to pravděpodobně nedozvíme, avšak pokud máte tento salám doma, v žádném případě ho nekonzumujte. Raději ho okamžitě vyhoďte, ať si nepřivodíte něco hodně špatného.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments