Pískování zubů – šetrná metoda k získání zářivého úsměvu

Takřka každý z nás se potýká se vznikem tmavých skvrn, které nejdou domácím čištěním odstranit. Tyto pigmentové skvrny způsobují zejména některé potraviny, ale také kouření má vliv na pigmentaci. Efektivní a šetrnou metodou je tzv. pískování. O co se jedná? Kde se provádí a jaká jsou pozitiva?

Vzhledem k tomu, že pití kávy, čaje, červeného vína, slazených limonád či energetických nápojů, stejně tak konzumace potravin, jako je červená řepa, tmavé bobulové ovoce apod., má vliv na barvení lidského chrupu. Výsledkem jsou právě pigmentové skvrny, které neodstraníte ani při pečlivé a pravidelné dentální hygieně doma.

Však snad každému zářivý úsměv dodává nejen na atraktivitě, ale především i na sebevědomí. Tato skutečnost se poté odráží jak v profesním i soukromém životě. Nevzhledných pigmentových skvrn se lze poměrně snadno zbavit právě díky pískování.

Pískování neboli AirFlow

Jedná se o profesionální čištění zubů, kdy dochází ke zcela šetrnému odstranění tmavých pigmentů a veškerého nánosu zubního plaku. Tento úkon se provádí zejména v ordinaci dentální hygienistky, ale i v některých stomatologických ordinacích.

Princip pískování spočívá v jemném otryskávání povrchu zubů proudem tlakové vody se směsí speciálního prášku. Tímto dochází k mechanickému a především účinnému odstranění pigmentace. Přestože se jedná o velmi šetrnou metodu, zároveň však dokáže vyčistit nedostupná místa i velmi těžko přístupné mezizubní prostory.

Nejedná se pouze o estetickou proceduru, ale také jde o prevenci před dalším usazováním plaku a tvořením tmavých skvrn, jelikož na vyčištěném a vyleštěném zubním povrchu ulpívají mnohem hůře. Pískováním taktéž dochází k neutralizaci povrchu zubů, tím se tak snižuje riziko vzniku zubního kazu. Pro dosažení maximálního účinku je třeba o svůj chrup pravidelně pečovat i doma.

Bezbolestná metoda vhodná pro každého

Pískování neboli AirFlow není nikterak nepříjemnou záležitostí. Je zcela bezbolestné. Předností je, že je vhodné opravdu pro každého, zejména pro ty, kdo zodpovědně dbají o svůj vzhled a především o zdraví svého chrupu.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Kateřina Lulková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

1
Komentujte

avatar
1 Komentářová vlákna
0 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
1 Autoři komentářů
Fate Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Fate
Host
Fate

Alcohol s Bylinkami taky funguje