Úžasný pletený čokokoláč za pár korun. Láďa Hruška dokázal zjednodušit postup přípravy

Recepty Ládi Hrušky se hodí do dnešní moderní uspěchané doby. Kdo by chtěl trávit přípravou moučníků celé odpoledne, a ještě za ně dát celý majlant? Recept na čočokoláč je tak skutečně oblíbenou variantou složitého receptu. Budete hotovi za chvíli a pochutnáte si.

Nízká cena, přitom taková dobrota

Nemáte v plánu trávit v kuchyni celé dny? V tom případě si můžete najít některé vychytávky, které si pravidelně připravuje Láďa Hruška. Nás zaujal jeho recept na čokokoláč. Ten jsme vyzkoušeli upéct sami a kromě toho, že je výborný, se nám zdá jeho cena skutečně dostupná pro všechny. Ostatně, podívejte se sami.

Co budeme potřebovat k výrobě receptu?

Abychom si s chutí vytvořili náš první čokokoláč, budeme potřebovat následující ingredience:

  • 4 hrnky polohrubé mouky
  • 1 hrnek teplého mléka
  • 2 žloutky
  • ¾ kostky droždí
  • 2 lžíce másla
  • 1/3 hrnku cukru
  • špetka soli
  • lískooříškový krém

Příprava je velesnadná

nejprve smícháme všechny ingredience, které budeme potřebovat na těsto a utvoříme si z nich bochánek těsta. To necháme odpočinout tři čtvrtě hodiny. Ideální prostředí pro toto těsto je v teplém prostředí. Můžete si pomoci topením, nebo těsto i s mísou umístit do teplé vody.

Foto: Shutterstock

Dělíme na čtyři díly

Nyní si těsto rozdělíme na čtyři stejné díly. Každý z těchto dílů si vyválíme na placku, která bude hrubá asi dva milimetry.

Na jeden z dílů si položíme talíř, který obtáhneme. Na těsto namažeme lískooříškový krém. Stejný postup i u dalších dvou plátů těsta.

Hurá do trouby

Na plech si nachystejte pečicí papír. Nahoru poté položte talíř a ořízněte přebývající těsto. Uprostřed obtáhněte hrneček. Postupně dort rozdělte na polovinu, až vám vznikne 16 stejných dílů. Dva sousední kousky vždy otočte proti sobě. Vznikne tak efekt pletení.

Následně dobrotu pomažte bílkem a položte na plech. V troubě, kterou jste si předehřáli na 180 stupňů Celsia, pečte moučník 20 minut.

Foto: Shutterstock

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments