Pochytejte desítky myší za jednu noc. Domácí pastička nemá konkurenci, chytí se okamžitě všechny

Když je venku zima, myši hledají útočiště. Škvíry a nedostatky v izolaci domu mohou být pro myši vstupenkou do vašeho domova. Bohužel myši v bytě či domě nejsou vítanými hosty. Naštěstí existuje několik způsobů, jak se jich zbavit bez použití chemických návnad.

Nemusíte sáhnout po klasické pastičce

Myši v domě představují vážný problém. Nejen, že jdou po jídle, ale ničí i kabely a nábytek. Problém je i to, že přenášejí nemoci. Ačkoli existují pasti a jedy, mnoho lidí hledá šetrnější způsoby, jak se jich zbavit. Naštěstí existuje několik alternativ, které nabízejí efektivní řešení bez utrpení zvířat.

Bezpečný odchyt

Chcete-li se myší v domě zbavit, ale zároveň jim nechcete ublížit, existuje řešení. Odchytové pasti, takzvané živolovky, nabízejí jednoduchý a bezpečný způsob, jak hlodavce odchytit a dát jim šanci na přežití. Tyto pasti se nejčastěji vyskytují v podobě klíčků nebo domečků s úzkým vstupem. Myši uvnitř najdou návnadu a jdou si pro ni dovnitř, ale ven se již nedostanou. Následně můžete odchytovou past odnést daleko od vašeho domu a myši vypustit na svobodu.

Foto: Shutterstock

Zneškodněte myši pomocí limonády

Jako bezkontaktní způsob, jak se zbavit myšího výtržníka, můžete využít sycenou limonádu. Limonáda pro myši znamená smrt, protože neumějí říhat. Postavte jednorázovou misku s limonádou do místnosti, kde se myš pohybuje, a vyčkejte. Ráno pak odstraňte mrtvou myš a vyhoďte ji do koše. Tuto metodu lze využít i jako prevenci před dalšími návštěvami hlodavce.

Odežeňte myši pomocí pachů

Některé babské rady vycházejí z čichu hlodavců a využívají jejich nesnášenlivosti k určitým vůním. Myši se prý stáhnou pryč, pokud ucítí neoblíbené vůně, jako je heřmánek, řebříček, máta, ořechy, vratič nebo česnek. Tyto pachy dokážou odradit i moly, takže pokud nechcete po svém bytě viset svazky bylin, můžete je nahradit vonnými tyčinkami nebo bločky proti molům.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments