Když je venku zima, myši hledají útočiště. Škvíry a nedostatky v izolaci domu mohou být pro myši vstupenkou do vašeho domova. Bohužel myši v bytě či domě nejsou vítanými hosty. Naštěstí existuje několik způsobů, jak se jich zbavit bez použití chemických návnad.
Nemusíte sáhnout po klasické pastičce
Myši v domě představují vážný problém. Nejen, že jdou po jídle, ale ničí i kabely a nábytek. Problém je i to, že přenášejí nemoci. Ačkoli existují pasti a jedy, mnoho lidí hledá šetrnější způsoby, jak se jich zbavit. Naštěstí existuje několik alternativ, které nabízejí efektivní řešení bez utrpení zvířat.
Bezpečný odchyt
Chcete-li se myší v domě zbavit, ale zároveň jim nechcete ublížit, existuje řešení. Odchytové pasti, takzvané živolovky, nabízejí jednoduchý a bezpečný způsob, jak hlodavce odchytit a dát jim šanci na přežití. Tyto pasti se nejčastěji vyskytují v podobě klíčků nebo domečků s úzkým vstupem. Myši uvnitř najdou návnadu a jdou si pro ni dovnitř, ale ven se již nedostanou. Následně můžete odchytovou past odnést daleko od vašeho domu a myši vypustit na svobodu.

Zneškodněte myši pomocí limonády
Jako bezkontaktní způsob, jak se zbavit myšího výtržníka, můžete využít sycenou limonádu. Limonáda pro myši znamená smrt, protože neumějí říhat. Postavte jednorázovou misku s limonádou do místnosti, kde se myš pohybuje, a vyčkejte. Ráno pak odstraňte mrtvou myš a vyhoďte ji do koše. Tuto metodu lze využít i jako prevenci před dalšími návštěvami hlodavce.
Odežeňte myši pomocí pachů
Některé babské rady vycházejí z čichu hlodavců a využívají jejich nesnášenlivosti k určitým vůním. Myši se prý stáhnou pryč, pokud ucítí neoblíbené vůně, jako je heřmánek, řebříček, máta, ořechy, vratič nebo česnek. Tyto pachy dokážou odradit i moly, takže pokud nechcete po svém bytě viset svazky bylin, můžete je nahradit vonnými tyčinkami nebo bločky proti molům.
Foto: Shutterstock