Pokud máte doma některou z těchto běžných věcí, jste milionáři. Můžete přestat pracovat a jít rovnou do důchodu

Mnozí lidé se snaží zbohatnou a podstupují kvůli tomu nejrůznější složité anabáze. Asi by je překvapilo, že nejlépe by udělali, kdyby se rozhlédli po své domácnosti, zda tam náhodou nemají nějakou vzácnou věc. Tu totiž mohou jednoduše zpeněžit a získat tak velké peníze. Z nich pak mohou žít nebo třeba rozjet právě nějaké to podnikání.

Sběratelství je jednou z nejkrásnějších vášní, a to jak pro ty, kdo se mu věnují, tak pro ty, kdo z toho mohou těžit. Nezřídka se stane, že se vám doma válí nějaká věc dostatečně dlouho na to, aby se z ní stala vzácnost, po které touží někdo jiný a je ochoten za to zaplatit nemalé peníze.

Komiksy

U nás se tomuto žánru zase tolik neholdovalo, ale to neznamená, že si někdo nemohl objednávat komiksy ze Spojených států amerických, kde frčí vůbec nejvíce. Například první vydání komiksu Action Comics je neuvěřitelně ceněné. Ve 30. letech minulého století stálo v přepočtu asi dvě koruny. Dnes byste za něj ale hravě dostali více než 70 milionů korun.

Hudební alba

Dnes už je zvykem poslouchat hudbu z nejrůznějších online streamovacích služeb. V tomto ohledu ale nepřicházíme jen o fyzická alba, ale také o to, že tato nabírají na vzácnosti, zejména pak u slavných hudebních kapel, jako jsou třeba The Beatles nebo Pink Floyd. Například známé White Album legendárních “brouků” s pořadovým číslem jedna se prodalo za téměř 18 milionů korun.

Sportovní kartičky

Pravda, v tomto směru lidé většinou ví, že mohou mít doma vzácnější exempláře, protože se sběratelství sami věnují. Může se ale stát, že máte kartičky, například hokejové, fotbalové nebo baseballové po někom. Není od věci si je nechat ohodnotit. Například kartička s baseballistou Honusem Wagnerem má hodnotu 150 milionů korun.

Foto: Shutterstock

Knihy

Mnozí mají pocit, že v případě knih nějaké nabývání na ceně s časem neexistuje, ale tak tomu není. Některé knížky jsou opravdovou vzácností. Příkladem budiž první vydání románu Velký Gatsby. Ten se svého času prodával za pár desetikorun, avšak pokud byste ho uchovali v dobrém stavu, teď byste za něj dostali kolem 10 milionů korun.

Časopisy

Možná ještě větší sběratelskou hodnotu než knihy mají některé časopisy. Obzvlášť ty, ze kterých se zračí velké společenské změny. Například vydání časopisu Playboy z roku 1953 mělo na obálce Marilyn Monroe. Pokud ho máte doma, můžete si za něj říct nějakých 15 milionů korun.

Tamagoči

Uznáváme, že v případě výše uvedených předmětů bude mít radost jen pár šťastlivců. Nabídněme tedy i něco opravdu běžného. Třeba takové tamagoči, které před časem mělo prakticky každé dítě, a to i v České republice. Pakliže byste náhodou měli některou z prvních verzí, může se jeho cena pohybovat někde v rozmezí 50 a 100 tisíci korunami.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zvoník
Zvoník
1 rok

Já jsem měl doma poslední hovno Hitlera z jeho krytu v Berlíně. Pak mi nějaký Rudoarmějec řekl, že není pravé, tak jsem ho v roce 1960 spláchl do záchoda. Dnes by mohlo mít cenu několik desítek milionů!

Roman Tošner
Roman Tošner
1 rok

To je fajn, díky za článek. Ovšem zajímalo by mě, kdo mi ty peníze dá a kam tedy jít. Na nějakou burzu? Mám nějaká stará alba, Pinkfloid, Tremelous, apod. I nějaké staré časopisy a knihy.
Dík za info.

Luboš
Luboš
1 rok
Reply to  Roman Tošner

Musíte letět do USA ! 😉