Předražená elektřina mu vydělala desítky milionů. Tento Čech z Pardubic se za pouhý rok stal z obyčejného člověka boháčem

Jak se říká, nejdůležitější je chopit se příležitosti, když se naskytne. A také se říká, že každá mince má dvě strany. Proto by nás vlastně nemělo tolik překvapovat, že když lidé musí platit obrovské částky za energie, někdo jiný na tom hodně vydělává.

Opravdu výnosný obchod

Mezi obvyklými podezřelými jsou pochopitelně firmy, které se zabývají výrobou a dodávkami elektřiny nebo plynu. Není to ale zase tak černobílé, jak se zdá. Boháčem se v této době může stát i člověk, který využije zajímavé příležitosti a svou činností lidem dokonce pomáhá.

Pan Mirek z Pardubic deset let pracoval pro místní stavební firmu. Před rokem se ale rozhodl osamostatnit. Vzal s sebou pár dalších kolegů a založil si vlastní společnost a vrhl se na to, v čem viděl největší peníze. “Začali jsme instalovat solární panely na baráky. Poptávka byla od začátku, tedy i v loňském roce, velmi dobrá. V podstatě hned jsme byli v zisku,” vypráví pan Mirek.

Co se zpočátku jevilo jako velmi solidní a výnosné podnikání, se však záhy stalo doslova zlatým dolem. “Po pár měsících se to doslova zlomilo. Lidé nás začali bombardovat poptávkami. Najednou chtěl svoje soláry úplně každý a většina firem měla plné kapacity. Naštěstí jsem dokázal sehnat pár slušných part, které se mohly hned vrhnout do práce,” líčí Mirek.

Foto: Shutterstock

Nikdy by ho to nenapadlo

V životě by ho prý nenapadlo, jak se to celé vyvine. Už i u něj je čekací doba na instalaci solárních panelů delší než tři měsíce. O zakázky zkrátka nemá nouzi, a to navzdory tomu, že neustále zdražuje s tím, jak poptávka stoupá. Jeho společnost za tento rok už přesáhla obrat sto milionů korun a zisk bude počítat v desítkách milionů.

Ještě minulý rok jsem přitom byl zaměstnanec s platem padesát tisíc korun, který jezdil ve škodovce,” usmívá se Mirek, který si teď plánuje udělat radost a koupit si vůz značky Porsche. Pochopitelně na elektřinu, protože ta z něj udělala pohádkového boháče.

Elektřina ze solárů

V České republice se solární panely aktuálně těší obrovské oblibě. I v době, kdy elektřina ještě nebyla tak drahá, se zaplatily přibližně za deset let. Dnes je to mnohem dříve, a to i díky dotaci, kterou na jejich instalaci stát poskytuje. Nespotřebovanou elektřinu vyrobenou ze slunce je potom možné posílat do sítě a nechat si za to platit.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments