Výběr polštáře se nevyplatí podceňovat

Polštáře jsou často podceňovaným kouskem do ložnice, kterému mnozí nepřikládají kdovíjakou důležitost. Jenže přesně to je špatný přístup, který velmi pravděpodobně povede ke spánku, který není dostatečně kvalitní a plnohodnotný. Časem může ledabylý výběr polštáře způsobit dokonce zdravotní problémy, s nimiž se pak dotyčný složitě vypořádává. Přitom stačí tak málo: věnovat výběru polštáře nějaký čas a zvolit takový, který je pro vás nejvhodnější. Rozhodně byste při koupi polštářů neměli přistupovat ke kompromisům.

Jak vybrat ideální polštář?

Ideální polštář je takový, který vytvoří optimální podporu krku a páteře v co nejpřirozenější poloze. Měl by vyhovovat vašim individuálním potřebám a být tak kompatibilní s vaší spánkovou polohou. V každém případě musí být pohodlný, aby se vám dobře spalo, a pokud možno flexibilní. V dnešní době je třeba zohlednit také nejrůznější alergie. V případě, že patříte mezi alergiky, zcela jistě byste měli investovat do polštáře vyrobeného z hypoalergenních materiálů.

Vlněné a péřové polštáře

Skvělou volbou mohou být vlněné polštáře vyrobené ze 100% vlny a vyznačující se termoregulačními a antialergickými vlastnostmi. Jejich největší předností je skutečnost, že zajišťují příjemný spánek bez větších teplotních výkyvů. To oceníte především v teplých měsících, protože se vám již nestane, že se probudíte na propoceném polštáři. Vlněný polštář také pomáhá prohřát krční páteř, čímž ji uvolní.

Tradiční a stále velmi oblíbené jsou péřové polštáře. Ty obsahují prvotřídní jemné husí peří a další drobná peříčka. Jejich velkou výhodou je snadné přizpůsobení vašemu tělu. Jsou oblíbené také pro svůj přírodní původ a měkkost. V průběhu spánku zvládají dobře odvádět vlhkost a udržují tak tělo v teple.

Zdravotní a antibakteriální polštáře

V posledních letech se velké oblibě těší zdravotní polštáře, které se pyšní certifikáty z nezávislých testů, jež potvrzují jejich kvality. Vyznačují se zejména ergonomickými tvary poskytujícími maximální možnou úlevu a zabraňujícími rozvinutí bolestí krční páteře. Zdravotní polštáře jsou uzpůsobené pro praní a sušení ve vysokých teplotách.

Mezi nejmodernější a nejoblíbenější podložky hlavy patří antibakteriální polštáře. Jak už jejich název napovídá, tyto polštáře obsahují látky, které zamezují množení bakterií. Jde například o ionty stříbra. Takovou vlastnost ocení nejen alergici, ale i osoby se sníženou imunitou. Antibakteriální polštáře často využívají jedinečných vlastností bambusových vlánek, která jsou vhodná i pro osoby se zvýšenou potivostí, protože mají protiplísňové účinky.

Širokou škálu polštářů najdete například v internetovém obchodě Zdravaloznice.cz, který prodává české výrobky a kde můžete zakoupit také přikrývky, přehozy či matrace.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments