Prevence je u dětí základem úspěchu

Období listopadových plískanic a lednových mrazů nikomu na zdraví nepřidá. Neustálé enormní střídání teplot, když s ratolestmi chodíme na vycházky a pak se vracíme do tepla domova, také organismus malého dítěte zatěžuje. Na nepříjemné nachlazení nemusíme zpravidla dlouho čekat. Ačkoliv se snažíme přizpůsobit rozmarům počasí adekvátním oblečením, prevence představuje alfu a omegu všeho.

Posilujte imunitu dítěte po celý rok

Aby vaše snahy o zdraví dítěte nepřišly vniveč, je důležité posilovat jeho imunitu v rámci celého roku a ne jen těsně před příchodem chladného počasí. Nabízí se více způsobů, kterak vaše dítko připravit nejen na nízké teploty, ale třeba i na pobyt v kolektivu, kdy také často dochází k nemocnosti ve vyšší míře.

Otužování prostřednictvím pravidelného pohybu na čerstvém vzduchu udělá s imunitou vašeho dítěte hodně. Tělo přivykne měnícím se vnějším vlivům, a následný čas strávený dováděním ve sněhu jej nijak nepřekvapí. Při pobytu venku ničemu nepomůžete, oblečete-li ratolest příliš. Držte se selského rozumu, oblékejte jej do více prodyšných vrstev. Otužování prostřednictvím střídavě teplé a studené vody je také možností. Nicméně zvažte tuto alternativu s ohledem na věk dítěte.

Nepodceňujte dostatek spánku a domácí pohodu. Oslabený organismus vlivem nekvalitního spánku nebo stresu z tísnivého prostředí se netýká pouze dospělých. Právě děti jsou jakýmsi radarem, vycítí sebemenší napětí, které se může v konečném důsledku projevit i na jejich zdraví.

Nejspíš vás nepřekvapí, jak důležitý je příjem takové stravy, jež poskytuje tělu dostatek vitaminů, minerálů a dalších potřebných látek. Dbejte na dodržování pitného režimu, vyhněte se přeslazeným, uměle zpracovaným potravinám. Klidně zařaďte do jídelníčku dítěte i vhodné doplňky stravy či bylinky.

Jak vybrat vitaminy pro děti?

Budete-li vašemu dítku pořizovat doplňky stravy, nejlépe vám poradí lékárník. Přesto existují některé indicie, jež vám výběr usnadní. Vitaminy se dělí podle různých hledisek. Vám se nyní jedná o posílení imunity, proto vsaďte na vitaminové komplexy obsahující kyselinu askorbovou, vitamin E, selen, jód a zinek.

Dalším kritériem je pak věk dítěte. A to proto, že maličké děti vyžadují jiné složení vitaminů než dospívající. Zároveň je také rozdíl v podávání. Pro batolata se jeví optimální příjem vitaminů ve formě sirupu, starší děti zvládají želatinové bonbony a školáci nemají problém s tvrdými tobolkami.

Želatinová zvířátka nebo písmenka nezklamou

Vibovit želé představuje komplex vitamínů poskytující dostatečnou ochranu a posílení imunity v jednom. Nabízí se v pěti variantách a je určen dětem starším tří let. Jejich výhodou je báječná chuť, které žádné dítko neodolá. Novinkou je Vibovit s příchutí černého bezu s 100% zárukou přírodních barviv a aroma.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments