Přílohy, které zasytí, ale přesto po nich zhubnete. A jsou velmi chutné

Přílohy jsou nedílnou součástí našich pokrmů. Přesto se někdy bojíme si je dopřát, abychom nepřidávali kalorie k pokrmu, který jsme si zvolili. Některé přílohy si ale můžete nandat podle chuti. Nepřiberete, ba dokonce zhubnete.

Je libo přílohu, která stojí za to?

Některé přílohy prostě a jednoduše zasytí, a ještě k tomu skvěle chutnají. Možná se i vám stane, že si budete přát těmito jídly nahradit dokonce i hlavní část jídla, která je mnohdy plná neužitečných tuků. Co si dnes dáme?

Grilovaná mrkev potěší svou jedinečnou chutí

Když si představíte syrovou mrkev, není to příliš lákavá podoba přílohy. Rozhodně nic, po čem by se vám stýskalo. Grilovaná mrkev, to je ale něco zcela jiného. Stačí, když mrkev rozpůlíte a pomažete trochou marinády vyrobené z oleje, medu a koření na zeleninu. Poté už ji vložte na gril a nechejte ji změknout. Až vložíte grilovanou mrkev na talíř jako přílohu, zjistíte, že už ani nic jiného jíst nechcete. Natolik je výborná! Mrkev je navíc známým požíračem tuku v těle. S touto přílohou tak rozhodně nenaberete.

Zkuste klasické těstoviny nahradit těmi zeleninovými. Vybírat můžete z velkého mnnožství druhů a překvapí vás, jak jsou dobré. / Foto: Shutterstock

Zeleninové těstoviny

Tak, a nyní pořádně ošálíme vaše smysly. Zatímco vy si budete myslet, že právě jako přílohu konzumujete těstoviny, situace bude úplně jiná! Těstoviny se dnes vyrábějí také z luštěnin, jako je třeba hrášek, cizrna, čočka a další. Pokud máte děti, které se za nic na světě nechtějí ke konzumaci těchto potravin přinutit, máte eso v rukávu. Těstoviny vyrobené ze zeleniny pořídíte v kterémkoliv supermarketu, nebo v obchodě se zdravou výživou.

Zeleninový salát

A ještě jedna dobrota. Nyní nebudeme nic grilovat, vůbec nic vařit, a už vůbec nebudeme potřebovat spoustu času k přípravě této přílohy. Jedná se o pouhou zeleninu, kterou nakrájíte na malé kostky, posypete pořádnou porcí slunečnicových semínek, trochu osolíte a dodáte chuť pomocí jogurtu a dijonské hořčice. Zeleninový salát skvěle chutná nejen v létě.

Dopřejte si přílohy, se kterými zhubnete a dodáte tělu potřebnou vlákninu.

Foto: Shutterstock, zdroj: Goodhousekeeping

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments