Přísný režim pro Čechy v Chorvatsku. Tohle si připravili, budou lítat obrovské pokuty

Do Chorvatska lidé rádi vyrážejí mimo jiné i proto, že tam v letních měsících panuje uvolněná atmosféra, kdy nikdo nic moc neřeší a každý si jen tak lenoší a užívá volného času. V takovém prostředí jste klidně mohli nakráčet v plavkách do restaurace a nikdo se nad tím nepodivoval, natožpak aby vás vykazoval ven nebo dokonce pokutoval.

Chovejte se slušně

Jenže časy se mění a Chorvatsko z nějakého důvodu zavádí přísný režim obecního pořádku. Údajně je to proto, že do země proudí stále větší davy turistů a na některých místech už se to vymyká zpod kontroly. Lidé potom po městě pobíhají polonazí, což se místním příliš nelíbí.

Od nového roku proto platí nové zákony, na které už málem doplatily turistky, které se opalovaly v centru Splitu na betonovém kusu u moře. To se ovšem nelíbilo místním, kteří je nafotili a udali. Ženy se jen těsně vyhnuly pokutě, která by zřejmě následovala, protože odešly dříve než na místo dorazila hlídka.

Tedy, na co byste si nově měli dávat dobrý pozor? Je to právě promenádování se v plavkách po městě. To už je zakázáno a může to být pokutováno částkou ve výši 150 euro, tedy nějakých 3500 korun. V plavkách se smíte pohybovat pouze po plážích, které jsou jasně označené.

Foto: Shutterstock

Pohodička skončila

To ovšem není všechno. Na veřejnosti je nově nepřípustné pít také alkohol, s čímž budou mít Češi, kteří rádi drží po celý den v ruce plechovku piva, asi docela problém. Pravdou je, že takové opatření v této zemi vzbuzuje údiv. Dalo by se čekat někde v Dubaji, ale ne v dosud uvolněném Chorvatsku.

Jde tedy o další nástrahy, které si na nás Chorvati připravili. Pozor byste si každopádně měli dávat i na ceny, které jsou už vyjádřeny v eurech a které se od loňského roku opět zvýšily. Každoročně se objevují případy, kdy některé restaurace turisty nepěkně natáhnou.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jan milan
Jan milan
10 měsíců

Chorvatsko a Řecko mě neuchvatily nikdy, takže radši Espana, tam je to velmi slušné i lidi jsou moc fajn. Takže ať si Chorvati žerou co chtěj a buzerujou na hranicích koho chtějí. 😀