Proč dávat čajové sáčky do záchodu? Chytří lidé to dělají, důvod je očividný

Čaj snižuje riziko rakoviny, krevní tlak, chrání před cukrovkou druhého typu, podporuje zdraví kostí, soustředěnost i dobrou náladu. Takže co s použitým čajovým sáčkem nebo lístky, když už byl jejich účel splněn? Budete se divit, čajové sáčky se dají využít velmi všestranně.

Konečně čistá toaleta. A nejen ona

Skvrny v záchodové míse, které nejdou ničím dolů? Zkuste je na noc poklást použitými čajovými sáčky. Ráno je odstraňte a spláchněte. Toaleta bude jako nová.

Čajem se výborně čistí dřevěný nábytek a podlahy. Uvařte pár čajových sáčků v litru vody a nechte vychladnout. Pak do čaje namáčejte hadřík a otírejte dřevěné povrchy.

Konvice silného čaje dokáže rozzářit také vaše zrcadla a vyčistit okna. Namočte hadr do čaje, otřete skleněné plochy, poté ještě vyleštěte suchou utěrkou.  

Čaj se dá skvěle využít i při čištění nádobí. Pokud si myčka neporadila s mastnými skvrnami, nechte nádobí přes noc odmočit v uvařeném čaji.

Použité čajové sáčky mohou v domácnosti ještě dobře posloužit a nakonec najdou využití i při kompostování. / Foto: Shutterstock

Odstraňovač pachů

Převařené čajové lístky nasypte na koberec, přes noc nechte působit, ráno je suché vysajte. Co se stane? Čaj pohltí veškeré pachy a váš koberec bude vonět skoro jako nový.

Čaj funguje dokonce i na smradlavé nohy. Pokud máte tento delikátní problém, každý večer si ponořte na 20 minut nohy do silného čaje. Budete mít po problémech.

Čaj pro krásu

Věděli jste, že čaj vám pomůže i v boji proti akné? Nepoužitý čajový sáček opláchněte horkou vodou, vyždímejte a přiložte na kritická místa. Snížíte tak napuchnutí a zarudnutí. Pokud je situace kritická, nechte působit přes noc.

Jestli vás trápí unavené oči, použité čajové sáčky vychlaďte v lednici nebo mrazáku a na čtvrt hodinky je přiložte na zavřená oční víčka. Protizánětlivé vlastnosti čaje dokáží vrátit vašim očím jiskru.

Čajem dodáte lesk suchým vlasům. Po klasickém umytí vlasů běžným šamponem a jeho opláchnutí si vlasy ještě spláchněte litrem teplého (ne horkého) neslazeného čaje.

A když se říznete tupou žiletkou, přiložte na ránu vlhký čajový sáček.

Využití na zahradě

Až budete příště zalévat své okrasné záhony, přihoďte do konve pár čajových sáčků. Díky dusíku po nich budou kvést jedna radost. Využití najde čaj i při kompostování. Použité čajové sáčky na kompostu přitáhnou červy a rozkládání půjde o poznání rychleji.

Zkrátka a jednoduše. Čaj je malý zázrak. Tak klidně některý z ozkoušených tipů vyzkoušejte.  

Foto: Shutterstock, zdroje: Standard, Thehealthy, Medicalnewstoday

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments