Samomasáž 5 akupresurních bodů. Nastartuje spalování tuků a výsledky přijdou za 3 týdny

Když budeme pravidelně stimulovat některé přirozené akupresurní body na našem těle, dokážeme posílit trávení i zlepšit svůj metabolismus. Výsledky se projeví již za několik týdnů na úbytku váhy. Jak na to?

Tradiční čínská medicína umí akupresuru výborně

V mnoha zemích západního světa si tradiční čínská medicína získává stále větší místo a skvěle doplňuje západní medicínu. Spojení těchto poznatků vede k lepšímu zacílení na potíže a k rychlejšímu léčení. Dle odbornice Debře Rose Wilson se dokáže propojit akupresura, zdravé rostliny a jóga tak, aby nám přirozeně pomohli k rychlejšímu hubnutí.

Meridián žaludku řídí trávení

Nejprve si vyhledejte bod zusanli. Ten ovlivňuje orgány nacházející se v horní části břicha. Zde je i parasympatický nervový systém, který se stará o řízení trávicího procesu. Akupresurní bod naleznete pod kolenní čéškou. Nejprve přiložte dva prsty na jeden z bodů. Pevně na něj tlačte oběma prsty a masírujte tento bod 2 až 3 minuty. Poté přejděte k dalšímu bodu.

Foto: Shutterstock

Bod sanyinjiao

Bod s tímto názvem se postará o to, aby měl ten správný vliv na orgány v podbřišku a parasympatický nervový systém. Bod naleznete na meridiánu sleziny. Nejprve přiložte jeden až dva prsty na jeden z těchto bodů. Pevně tlačte na daný bod dvěma prsty a masírujte jej krouživými pohyby po dobu dvou až tří minut. Poté přejděte k dalšímu bodu.

Ovlivníte trávení

I další bod, zhongwan, se vám postará o lepší hubnutí. Naleznete jej podél meridiánu koncepčních cév (to je zhruba v polovině vzdálenosti mezi pupkem a dolním koncem hrudní kosti). Zhongwan ovlivňuje orgány, které přímo souvisí s trávením, konkrétně žaludek a střeva. Nejprve přiložte dva prsty na tento bod, poté je jemně, ale pevně stlačte. Následně bod masírujte krouživými pohyby po dobu dvou až tří minut.

Renzhong má vliv na obezitu

Pravidelná stimulace bodu zvaného renzhong vás účinně ochrání před obezitou. Tento akupresurní bod naleznete podél regulujícího meridiánu. Provedené studie naznačují, že vliv tohoto bodu na obezitu je skutečně významný. Bod naleznete pod místem, kde se stýkají nosní dírky. Jak na to? Nejprve přiložte jen jeden prst na tento bod. Následně na něj pevně tlačte a krouživými pohyby jej stimulujte.

Ochrana před cukrovkou

Ruku v ruce s vyšší vahou vzrůstá také riziko cukrovky. Proto si pravidelně stimulujte následující bod, xuehai. Ten naleznete podél meridiánu sleziny. Právě tento bod dokáže ovlivnit hladinu cukru v krvi. Ochráníte se tak před cukrovkou. Bod naleznete nad čéškou, asi dva centimetry od středu těla u spodní části stehenního svalu. Nejprve zde přiložte dva prsty, poté je jemně, ale pevně tlačte na konkrétní bod. Masírujte toto místo po dobu dvou až tří minut.

Pro své zdraví toho můžeme udělat skutečně mnoho. Například pomoci snížit svou hmotnost, nebo se postarat o prevenci nemocí.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments