První příznaky zanícené prostaty. Všímejte si jich, ať se nestane chronickou

Loading...

Pokud máte podezření na zánět prostaty, nechte se určitě vyšetřit. Většinou to začíná problémy s močením. Současně se podívejte, jak v tu chvíli postupovat a udržet si správnou funkci prostaty. Toto časté onemocnění vyžaduje disciplínu.

Ženy často trápí zánět močového měchýře i gynekologické záněty, muže zase zlobí zánět prostaty. Rozlišujeme dvě základní formy zánětu prostaty, akutní a chronickou. Akutní zánět prostaty je bakteriálního původu, chronický zánět vzniká při prochladnutí a nezdravým životním stylem.

Příznaky zánětu prostaty

  • bolestivé močení
  • potíže při močení
  • časté nucení na malou
  • výtok z močové trubice
  • tupá bolest v hrázi
  • bolest hluboko v podbřišku
  • bolest při sezení
  • bolesti svalů a kloubů
  • nadměrná únava
  • vysoká horečka

Vyhněte se alkoholu

V první řadě omezte konzumaci alkoholu a dejte si pauzu od jakýchkoliv alkoholických nápojů. Vyměňte ji za dostatečné množství obyčejné, čisté a neperlivé vody, aby se vám tělo důkladně a přirozeně pročistilo. Denně dbejte na dostatečnou hydrataci.

Omezte kyselé a kořeněné pokrmy

Správné funkci prostaty neprospívají kyselá a kořeněná jídla, která dráždí močové ústrojí, přispívají ke vzniku zánětu prostaty a zhoršují jeho průběh. Raději je na nějakou chvíli vysaďte. Stejné je to i s nadmírou cukru.

Méně kofeinu

Omezte příjem kofeinových nápojů v podobě kávy, čaje, coly, ale i energetických a iontových nápojů. S jejich konzumací se vám léčba zánětu pěkně protáhne a možná nebude ani úspěšná.

Odložte kolo i motorku

Vyhýbejte se sportům, které by mohly potíže s prostatou ještě zhoršit, například cyklistice. Patří sem jízda na klasickém kole, rotopedu, na motorce, ale i jízda na koni. Vnitřním orgánům neprospívají a prostatě dvojnásob. Zvolte raději jiný sport.

Zapojte bylinky, minerály a doplňky stravy

Saw palmetto, kopřiva dvoudomá a zinek představují pomocníky, kteří příznivě působí na správnou funkci prostaty. Pozitivně ovlivňují mužské pohlavní hormony a navíc působí i protizánětlivě. Vyzkoušet můžete další doplňky stravy, které udržují prostatu ve správné kondici, mají močopudný a dezinfekční účinek a jsou prevencí zánětů.

Vsaďte na častější ejakulaci

Vhodná je častější ejakulace, která působí na prostatu blahodárným účinkem. Při každé ejakulaci totiž prostata vyprodukuje sekret, díky kterému se sama přirozeně pročistí. Nemusíte se proto vzdát sexu, který je v tomto případě léčbou.

Při akutním zánětu dodržujte klid

Akutní zánět vyžaduje klid, proto raději zůstaňte v posteli. Nemusíte sice celý den proležet, ale není možné se přepínat. Musíte chodit brzy spát, dostatečně odpočívat a zánět pořádně vyléčit. Každá indispozice chce čas pro zlepšení.

Mohlo by se vám líbit

Loading...

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

7
Komentujte

avatar
6 Komentářová vlákna
1 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
7 Autoři komentářů
TadeášmiraJardaTrojanLeoff Autoři posledních komentářů
  Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?  
Upozornit na
Tadeáš
Host
Tadeáš

Mám chronickou prostatitidu už 10 roků. Nechal jsem si udělat už snad všechny testy !!
Chci začít brát nějaké tabletky na prostatu. Viděl jsem regen50 strong a Prostamol Uno, má s nimi už někdo zkušenost?

mira
Host
mira

19.listopadu jsem oslavil 10 let po operaci rakoviny prostaty.Neměl jsem žádné uváděné problémy,jenom se mi v semeni čas od času objevovala krev.A náslené měření PSA bylo 7,8.
Po operaci mám stále 0.01.

Jarda
Host
Jarda

Máte-li problém podobného či uvedeného typu, zkuste si důkladně vyčistit střevo. Ne jeho obsah, ale jeho stěnu. Jak radí staří lékaři s tradicí. Můj výsledek s vyléčením je skvělý.

Leoff
Host
Leoff

Právě jsem v romantickém přírodním ústraní uskutečnil nádherný oblouk…

Jiří
Host
Jiří

Nemusíte mít vůbec žádné uvedené problémy a přesto vám může lékař zjistit, při vyšetření prostaty z úplně jiného důvodu, že ji máte zduřelou a je zapotřebí ji léčit. Jediný příznak, který ovšem budete považovat za příznaky spojené s věkem, je slabší proud moči.

Trojan
Host
Trojan

Nemusíte mít žádné výše uvedené problémy, jen poněkud slabší proud moči. Jaké je potom zjištění a úlek, když Vám lékař diagnostikuje zhoubný nádor prostaty s gliesen skore 8 (3+5) velmi razantní s neodkladnou operací Během jedné vteřiny se Vám převrátí život. Nedejte na žádné podvodné reklamy na přípravky typu Prostenal ,Prostamol uno a jim podobné. Jsou ti výrobci jen všichni podvodníci chtějící jen Vaše peníze. Píši z vlastní zkušenosti. V 60ti letech pro mne ze dne na den skončil sexuální život a dosud se léčím již třetím rokem a jsem na konci sil. Rada: navštěvujte pravidelně svého urologa a chtějte… Číst vice »

Vašek
Host
Vašek

Tak jo jdu na to