Řekni, jakou krevní skupinu máš a dozvíš se, jakým jsi člověkem aneb Poznejte lidské vlastnosti podle typu krve

Krevní skupiny představují určitou genetickou predispozici, která může mít vliv na naše zdraví. Mnohé národy a filozofie také věří, že krevní skupina předurčuje i naše vlastnosti a charakter naší osobnosti. Jak je to vlastně s krevními skupinami?

I když není k dispozici mnoho vědeckých studií, které by přímo potvrdily fakt, že lidé se stejnou krevní skupinou sdílí podobné vlastnosti, i tak byly mezi nositeli stejné krevní skupiny vysledovány podobnosti. Možná se v charakteristikách také poznáte.

Krevní skupina 0

Krevní skupinu 0 má u nás asi 30 až 35% lidí. Její nositelé jsou otevření, působiví, vášniví a lehce se nechají zaujmout a nadchnout vším a všemi kolem. Jsou rozenými vůdci a mají rádi vše pod kontrolou. Málokdo se jim dovolí oponovat. Vyhledávají nové výzvy a projekty. Rádi se učí novým věcem. Neudrží peníze, často utrácejí za hlouposti a snadno spadnou do dluhů. Jsou také žárliví, někdy až nezodpovědní, vychloubační a někdy mají až nezdravé sebevědomí.

Krevní skupina A

Krevní skupinu A má u nás přes 45 % lidí. Její nositelé mají pevný charakter, drží své slovo, jsou zodpovědní a dá se jim důvěřovat. Jsou loajální k rodině, přátelům, firmě i zaměstnavateli, a jsou to spolehliví pracovníci. Jsou klidní, vyrovnaní a seriózní. Jsou ale introvertní, hodně se kontrolují a záměrně potlačují své skutečné emoce, které nedávají najevo. Málo kdy poznáte, co si skutečně myslí. Nesvědčí jim alkohol, který jim škodí po fyzické i psychické stránce.

Krevní skupina B

Krevní skupinu B má u nás asi 15 až 20 % lidí. Její nositelé jsou energičtí, vitální, všestranní, veselí, optimističtí, velmi aktivní a mají široké spektrum zájmů. Působí dojmem vzdělaného člověka s obrovským rozhledem a v kolektivu bývají velmi oblíbení. Podle hesla: „9 řemesel a 10. bída“, je ale právě jejich velké množství koníčků brzdí, aby skutečně uspěli v jednom oboru. Chybí jim cílevědomost a disciplína, což vede k frustraci. Bývají sobečtí, líní, netrpěliví a výbušní.

Krevní skupina AB

Krevní skupinu AB má u nás asi 5 až 7 % lidí. Její nositelé bývají často rozpolcení a nejednotní v tom, kým ve skutečnosti jsou. Mísí se v nich charakteristiky dvou předchozích krevních skupin. Budí dojem rozdvojené osobnosti, jednu ukazují navenek a druhou nechávají odhalit jen těm nejbližším. Jsou velmi spolehliví, zodpovědní, ochotní pomoci a důvěryhodní. Na lidi kolem sebe mají ale příliš vysoké nároky, jsou velkými kritiky, čímž umí dost necitelně zraňovat jiné.

Foto: Shutterstock

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
21 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments