Rusové se letos chovají příšerně, stěžují si lidé u moře. Popsali otřesné zážitky

Letní cestování s sebou kromě tradičních zážitků přináší také obligátní střet nejrůznějších kultur, kdy se na jednom místě potkávají lidé z nejrůznějších zemí po celém světě. To pochopitelně vede k možnosti navázat nečekané vztahy, ale také přináší potenciál nepříjemných střetů, obzvlášť když se potkají lidé ze zemí, které se sebou mají nějaký ten problém.

Nepříjemné pocity

Podle nejrůznějších průzkumů jsou tradičně nejméně oblíbenou národností Rusové. To ale platilo v minulých letech, dnes je to ještě o poznání horší. Někteří lidé z evropských zemí měli totiž představu, že pokud na dovolené potkají někoho z Ruska, pokusí se ho přesvědčit o nesmyslnosti současného konfliktu, který tato země vede.

Jak se ale ukazuje, pokud se o toto někdo pokusí, se zlou se potáže. Na toto téma se zaměřil polský server Onet, který zveřejnil zážitky Poláků, kteří se snažili vést diskuzi s Rusy. Většina z nich si z toho odnáší velmi skličující pocity.

Jejich arogance, chování se k turistům z jiných zemí a jejich hlučné způsoby jsou opravdu velmi obtěžující,” uvedl jeden ze čtenářů. “Chovali se, jako by byl svět stvořen jen výhradně pro ně a ostatní byli jen otravné doplňky.

Foto: Shutterstock

Mají peníze a nakupují

Čtenář Adam popsal své zážitky z pětihvězdičkového hotelu v tureckém Beleku. Právě do této země Rusové jezdí velmi často a hojně. Prý tyto luxusní hotely zaplní až z 80 %. “Jsou velmi vulgární a drzí, nosy nosí nahoře. Když jsem mluvil s místními, tak mi na rovinu řekli, že bez Rusů se prostě neobejdou. Právě oni jim dávají nejvíce vydělat.

Turisté z Evropy si sice sem tam něco koupí, ale rozhodně ne v takové míře jako právě lidé z Ruska. “Včera jsem byl v klenotnictví, kde si starší Němka prohlížela řetízek a snažila se usmlouvat cenu. Vedle stojící Ruska si vybrala řetízek, náramky na ruce, prstýnky a další věci a vůbec nesmlouvala. Takové turisty mají Turci rádi,” uvedl čtenář Ronald.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Pavel
1 rok

Nojo, ruská svotoč, nic nového pod sluncem. Nejlepší do těchto krajin nejezdit a nemuset si tam nechat kazit “chuť”. Dneska je takových možností… 🙂

Last edited 1 rok by Pavel
Iris
Iris
1 rok

Pokud je někdo tak pitomý, že se chová jak je v článku popsáno, nedivím se té reakci oslovených Rusů – bez ohledu na cokoliv – vám by se líbilo, kdyby vám někdo na dovolené dělal moralistické přednášky? Já osobně bych takového mamlasa vynesla v zubech.
Rusové se i v minulosti chovali na dovolené jako prasata – to není nic nového a těžko se to změní – rozčilovat se ještě nad tím, že nechtějí slyšet názory nějakých náhodných dovolenkářů, je nesmysl.

Renata
Renata
1 rok
Reply to  Iris

Rusáci se nikdy nechovali jako civilizovaní lidé

Last edited 1 rok by Renata
Iris
Iris
1 rok
Reply to  Renata

To se často Němci a Rakušáci nechovají taky – v každém národě se najde nějaký ten póvl – i u nás.

Ladislav
Ladislav
1 rok
Reply to  Iris

To mate pravdu. Za to,co se deje na Ukrajine nemuze obycejny Rus na dovolene. Za to muze zapad,UA a RF.
Ale tak jak se chovaji Rusi na dovolene v Turecku,tak se chovaji Nemci v Chorvatsku

Iris
Iris
1 rok
Reply to  Ladislav

Inu, voják musí poslechnout rozkaz – jinak ho na místě odstřelí – pravda je, že uposlechnout rozkaz a vybíjet si vztek drancováním a vražděním civilů, jsou dvě různé věci…
Němci se i v Chorvatsku někdy chovají jak urvaní ze řetězu – tváří se, jakoby jim to všechno patřilo a kdo není Němec, toho považují automaticky za svého sluhu…naštěstí nejsou takoví všichni, ale i u těch slušných je ta nadřazenost cítit…