Jak se zbavit akné vnitřní cestou?

Akné je problém, který nás trápí hlavně v pubertě. Je to tím, že v tomto věku tělo produkuje hormony ovlivňující množství a kvalitu podkožního mazu. Akné nás ale může trápit i v mnohem pozdějším věku. Vliv na jeho tvorbu má plno faktorů. Pojďme si ukázat, které to jsou a jak se s touto nepříjemností vypořádat účinně a pokud možno trvale.

Co všechno ovlivňuje tvorbu akné?

Vznik a opakovanou tvorbu akné způsobuje plno faktorů. Jedním z prvním, proti kterým se velmi těžko bojuje, je genetika. Nejvíce však jeho vznik ovlivňují hormonální vlivy. Proto nás akné nejvíce trápí v pubertě, ale také v těhotenství, nebo při kojení. Tedy v době, kdy naše tělo doprovází hotová hormonální bouře.

Vliv na tvorbu akné má ale i výskyt bakterií v našem těle, narušená imunita, věk i psychika. Při stresu se akné zhoršuje.

Dietní návyky, které je potřeba odbourat

I když vliv na akné má i naše hygiena a chybně zvolená kosmetika, jednou z největších chyb je stravování a dietní návyky. Tvorbu akné podporuje konzumace mléčných výrobků, čokolády i potravin s vysokým obsahem cukrů. Pokud se ho chcete zbavit, měli byste omezit i kouření a konzumaci alkoholu.

Detoxikace organismu

Jak už jste nejspíš pochopili, vnitřní očista těla je pro odstranění akné velmi důležitá. Proto odbourejte konzumaci alkoholu, cukrů, mléka i kouření. Do svého jídelníčku přidejte velké množství zeleniny, ovoce a vlákniny. Velkou pomoc vykonají detoxikační potraviny jako zelený čaj, mladý ječmen, chlorela, nebo třeba i čaj z kopřiv.

U detoxikace počítejte s tím, že se vám může stav pleti nejprve rapidně zhoršit. Až když se z vašeho těla odstraní všechny toxiny, začne se pleť zlepšovat.

Léčba akné po poradě s lékařem

Pokud trpíte opravdu vysokým výskytem akné, poraďte se s lékařem. V některých případech se akné léčí antibiotiky, retinoidy, nebo se nasazuje hormonální antikoncepce. Pro urychlení hojení drobných ranek po akné a zlepšení stavu pokožky se doporučuje konzumovat zinek.

Autor: Sabina Huřťáková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments