Signály blížícího se infarktu. Objevují se měsíc předem

Loading...

Srdeční infarkt je děsivý, a to zejména proto, že může udeřit kdykoliv a nepředvídaně. Tedy alespoň tak si ho většina lidí představuje. Jenže i v tomto případě vysílá tělo řadu signálů, že se něco děje, a to s dostatečným předstihem. Většina z nich se objevuje přibližně měsíc před samotnou srdeční zástavou.

Bolest břicha

Pokud jste zaznamenali problémy se žaludkem a trávením obecně (může jít o nevolnost, bolesti nebo nadýmání), neměli byste to podceňovat. Bolesti břicha před infarktem mají epizodický charakter, což znamená, že poté, co se objeví, opět zeslábnou a tak dále.

Nespavost

Problémy kardiovaskulárního systému se často projevují nespavostí či brzkým probouzením se. Právě špatné spaní je velmi úzce spojeno s rizikem srdečního infarktu, a to zejména u žen.

Neobvyklá únava

Cítíte únavu, přestože jste se dostatečně vyspali? Taková únava není nikdy nic pozitivního, a může být jedním z hlavních příznaků blížícího se infarktu. Tento typ únavy není spojen s fyzickou nebo duševní aktivitou a zvyšuje se na konci dne. V takovém případě mohou být vysilující i běžné úkony, jako například sprchování.

Vypadávání vlasů

Jedním z nejviditelnějších příznaků srdečních chorob je ztráta vlasů na hlavě. Nejčastěji se to týká mužů nad 50 let, ale některé ženy mohou být také ohroženy.

Nepravidelný puls

Arytmie (nepravidelný srdeční rytmus) nebo tachykardie (zvýšená srdeční frekvence) se mohou objevit náhle a často trvají 1–2 minuty. Pokud nezmizí, můžete pociťovat závratě a být velmi unavení. V takovém případě byste se měli okamžitě obrátit na svého lékaře.

Dýchavičnost

Nemůžete se zhluboka nadechnout, dech je mělký, objevuje se lapání po dechu a dokonce závratě. Tento příznak se může začít objevovat až 6 měsíců před samotným infarktem.

Nadměrné pocení

Silné pocení může být projevem různých nemocí, ale také třeba probíhající menopauzy. Signalizovat ale může také něco horšího. Pokud jsou příznaky podobné chřipce a neustále se potíte bez ohledu na aktivitu, nechte se vyšetřit.

Bolest na hrudi

Bolest v oblasti hrudní provází samotný infarkt, ale méně známá je skutečnost, že se objevuje také v předstihu a může před blížícím se infarktem varovat.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Petr Vavrenka

Specialista na podávání erudovaných, přesto srozumitelných informací o nemocech trápících lidstvo.

37
Komentujte

avatar
21 Komentářová vlákna
16 Odpovědi ve vlákně
2 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
33 Autoři komentářů
martinmerlinvikLumila ŠudákováTom Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Iva
Host
Iva

Příznaky mám už dlouho, vč. poruch srdečního rytmu. Vloni jsme kvůli tomu byla na vyšetření a nic se nezjistilo. Léčím se s vysokým tlakem už přes 10 let. Tak teď nevím.

paja
Host
paja

Su mrtvý od 30 let

František
Host

jo, přesně, tyto příznaky mám denně 30 let

Richard Bouda
Host
Richard Bouda

já taky. Je nutno to pravidelně léčit. Bohužel, letos již slivovice dochází a rum zdražuje.

Ivan
Host

já jsem na tom stejně všechny příznaky mám už dlouho

Josef
Host
Josef

všechny příznaky mám – už 20let

Ottová
Host
Ottová

Já také.

vííva
Host
vííva

i já jsem na tom stejně

petr
Host
petr

tak to jste zijici mrtvola…

Miriam
Host
Miriam

Tyto příznaky nám už 20 let – skoro denně, špatný spánek, pocení, tachykardie.

maroš
Host
maroš

Uvědomte si že se to týká i vás taky jste z masa a kostí

Libor
Host
Libor

Jsem na tom stejně,ale až si pro mne příjdou,tak to stejně žádným sledováním příznaků nezachráním.

1 2 3 5