Signály blížícího se infarktu. Objevují se měsíc předem

Loading...

Srdeční infarkt je děsivý, a to zejména proto, že může udeřit kdykoliv a nepředvídaně. Tedy alespoň tak si ho většina lidí představuje. Jenže i v tomto případě vysílá tělo řadu signálů, že se něco děje, a to s dostatečným předstihem. Většina z nich se objevuje přibližně měsíc před samotnou srdeční zástavou.

Bolest břicha

Pokud jste zaznamenali problémy se žaludkem a trávením obecně (může jít o nevolnost, bolesti nebo nadýmání), neměli byste to podceňovat. Bolesti břicha před infarktem mají epizodický charakter, což znamená, že poté, co se objeví, opět zeslábnou a tak dále.

Nespavost

Problémy kardiovaskulárního systému se často projevují nespavostí či brzkým probouzením se. Právě špatné spaní je velmi úzce spojeno s rizikem srdečního infarktu, a to zejména u žen.

Neobvyklá únava

Cítíte únavu, přestože jste se dostatečně vyspali? Taková únava není nikdy nic pozitivního, a může být jedním z hlavních příznaků blížícího se infarktu. Tento typ únavy není spojen s fyzickou nebo duševní aktivitou a zvyšuje se na konci dne. V takovém případě mohou být vysilující i běžné úkony, jako například sprchování.

Vypadávání vlasů

Jedním z nejviditelnějších příznaků srdečních chorob je ztráta vlasů na hlavě. Nejčastěji se to týká mužů nad 50 let, ale některé ženy mohou být také ohroženy.

Nepravidelný puls

Arytmie (nepravidelný srdeční rytmus) nebo tachykardie (zvýšená srdeční frekvence) se mohou objevit náhle a často trvají 1–2 minuty. Pokud nezmizí, můžete pociťovat závratě a být velmi unavení. V takovém případě byste se měli okamžitě obrátit na svého lékaře.

Dýchavičnost

Nemůžete se zhluboka nadechnout, dech je mělký, objevuje se lapání po dechu a dokonce závratě. Tento příznak se může začít objevovat až 6 měsíců před samotným infarktem.

Nadměrné pocení

Silné pocení může být projevem různých nemocí, ale také třeba probíhající menopauzy. Signalizovat ale může také něco horšího. Pokud jsou příznaky podobné chřipce a neustále se potíte bez ohledu na aktivitu, nechte se vyšetřit.

Bolest na hrudi

Bolest v oblasti hrudní provází samotný infarkt, ale méně známá je skutečnost, že se objevuje také v předstihu a může před blížícím se infarktem varovat.

Mohlo by se vám líbit

Loading...

Autor: Petr Vavrenka

Specialista na podávání erudovaných, přesto srozumitelných informací o nemocech trápících lidstvo.

40
Komentujte

avatar
21 Komentářová vlákna
19 Odpovědi ve vlákně
2 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
34 Autoři komentářů
MiroslavamartinmerlinvikLumila Šudáková Autoři posledních komentářů
  Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?  
Upozornit na
Lumila Šudáková
Host
Lumila Šudáková

je vam 60 let,doktoři na to kašlou

Tom
Host
Tom

Mám všechny příznaky, které jsou tam napsané. Asi jsem mrtvý…

Miroslava
Host

souhlas……:o)

waki
Host
waki

nespletl se autor ? tohle vše sedí na fibromyalgii.

Bohumil
Host
Bohumil

některé příznaky občas mám taky a byl jsem u doktora který mi předepsal jen prážky na bolest ,ale žádné vyšetřeního jsem se nedočkal.

Hanz
Host
Hanz

Prasky na bolest? Ty prichazeji v uvahu az kdyz je opravdu spatne a jen docasne. Je potreba pocitat s nezanedbatelnymi vedlejsimi ucinky. Prasky na bolest maskuji skutecnou pricinu a nic neresi. Je treba zmenit zivotospravu!

Iva
Host
Iva

Nebo doktora 😉

vik
Host
vik

Velmi přesné. Jen se to asi neučí na lékařských fakultách.Do mě prášky na bolest rvou již 15let bez potřeby nějak to měnit.

martin
Host
martin

nechte si odebrat krev a zjistit hladinu homocysteinu , viz Dr. Karl Erben

Hanz
Host
Hanz

Udpoved typu “tyto priznaky uz mam dlouho” odpovida na otazku proc lide umiraji nejcasteji na kardiovaskularni nemoci. Statistiky jak je videt nelzou. Rozhodne je treba se sebou zacit neco delat!

martin
Host
martin

Prostudujte si články Dr, Karla Erbena

jenicek54
Host
jenicek54

stačí, že Vás bolí rameno a za krkem, přidá se dušnost a už se povezete

Miroslava
Host

S tímhle přijít k obvo´dákovi, tak si poklepe na čelo….Možná ani brvou nehne… Tři hodiny v čekárně a 5 minut uvnitř.

Svatopluk
Host
Svatopluk

Trpím chronickou nespavostí, dýchavičnost je na denním pořádku, vlasy mi vypadavájí už od 30 let, potím se jen když řeknete slunko, aritmie někdy trvala i 30 minut a o břichu ani nebudu psát. To vše mám od útleho dětství co jen pamatuji, bolesti na hrudi mám tak dvakráte do měsíce, trpím příšernými migrénami, ale k infarktu prozatím nedošlo a to budu mít 50let. Již párkrát jsem myslel že je po mně i sanitka mne vezla, nahodili EKG a zdravý jako řípa, tak tyhle příznaky nechápu, nikdy nic nezjistili! Kdo poradí? Obvodní lékař mi dal jen prášky na vysoký tlak a… Číst vice »

Tomáš
Host
Tomáš

To je ale ošklivá hlava…opravdu vaginoidní

Miloš
Host
Miloš

Velmi často mám snad všechny výše uvedené příznaky 🙂

Hanz
Host
Hanz

Tak to by si se sebou mel neco udelat!

Test
Host
Test

Proč má ten chlap na fotce na hlavě vaginu?

Hermič
Host
Hermič

Že by hermafrodit?

Kokot
Host
Kokot

Bo ti fotili tvoji hlavu ty cype.

Chevas
Host
Chevas

Nene to je vagina co má kolem sebe chlapa.