Signály blížícího se infarktu. Objevují se měsíc předem

Loading...

Srdeční infarkt je děsivý, a to zejména proto, že může udeřit kdykoliv a nepředvídaně. Tedy alespoň tak si ho většina lidí představuje. Jenže i v tomto případě vysílá tělo řadu signálů, že se něco děje, a to s dostatečným předstihem. Většina z nich se objevuje přibližně měsíc před samotnou srdeční zástavou.

Bolest břicha

Pokud jste zaznamenali problémy se žaludkem a trávením obecně (může jít o nevolnost, bolesti nebo nadýmání), neměli byste to podceňovat. Bolesti břicha před infarktem mají epizodický charakter, což znamená, že poté, co se objeví, opět zeslábnou a tak dále.

Nespavost

Problémy kardiovaskulárního systému se často projevují nespavostí či brzkým probouzením se. Právě špatné spaní je velmi úzce spojeno s rizikem srdečního infarktu, a to zejména u žen.

Neobvyklá únava

Cítíte únavu, přestože jste se dostatečně vyspali? Taková únava není nikdy nic pozitivního, a může být jedním z hlavních příznaků blížícího se infarktu. Tento typ únavy není spojen s fyzickou nebo duševní aktivitou a zvyšuje se na konci dne. V takovém případě mohou být vysilující i běžné úkony, jako například sprchování.

Vypadávání vlasů

Jedním z nejviditelnějších příznaků srdečních chorob je ztráta vlasů na hlavě. Nejčastěji se to týká mužů nad 50 let, ale některé ženy mohou být také ohroženy.

Nepravidelný puls

Arytmie (nepravidelný srdeční rytmus) nebo tachykardie (zvýšená srdeční frekvence) se mohou objevit náhle a často trvají 1–2 minuty. Pokud nezmizí, můžete pociťovat závratě a být velmi unavení. V takovém případě byste se měli okamžitě obrátit na svého lékaře.

Dýchavičnost

Nemůžete se zhluboka nadechnout, dech je mělký, objevuje se lapání po dechu a dokonce závratě. Tento příznak se může začít objevovat až 6 měsíců před samotným infarktem.

Nadměrné pocení

Silné pocení může být projevem různých nemocí, ale také třeba probíhající menopauzy. Signalizovat ale může také něco horšího. Pokud jsou příznaky podobné chřipce a neustále se potíte bez ohledu na aktivitu, nechte se vyšetřit.

Bolest na hrudi

Bolest v oblasti hrudní provází samotný infarkt, ale méně známá je skutečnost, že se objevuje také v předstihu a může před blížícím se infarktem varovat.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Petr Vavrenka

Specialista na podávání erudovaných, přesto srozumitelných informací o nemocech trápících lidstvo.

37
Komentujte

avatar
21 Komentářová vlákna
16 Odpovědi ve vlákně
2 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
33 Autoři komentářů
martinmerlinvikLumila ŠudákováTom Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
jenicek54
Host
jenicek54

stačí, že Vás bolí rameno a za krkem, přidá se dušnost a už se povezete

Svatopluk
Host
Svatopluk

Trpím chronickou nespavostí, dýchavičnost je na denním pořádku, vlasy mi vypadavájí už od 30 let, potím se jen když řeknete slunko, aritmie někdy trvala i 30 minut a o břichu ani nebudu psát. To vše mám od útleho dětství co jen pamatuji, bolesti na hrudi mám tak dvakráte do měsíce, trpím příšernými migrénami, ale k infarktu prozatím nedošlo a to budu mít 50let. Již párkrát jsem myslel že je po mně i sanitka mne vezla, nahodili EKG a zdravý jako řípa, tak tyhle příznaky nechápu, nikdy nic nezjistili! Kdo poradí? Obvodní lékař mi dal jen prášky na vysoký tlak a… Číst vice »

Tomáš
Host
Tomáš

To je ale ošklivá hlava…opravdu vaginoidní

Miloš
Host
Miloš

Velmi často mám snad všechny výše uvedené příznaky 🙂

Hanz
Host
Hanz

Tak to by si se sebou mel neco udelat!

Test
Host
Test

Proč má ten chlap na fotce na hlavě vaginu?

Hermič
Host
Hermič

Že by hermafrodit?

Kokot
Host
Kokot

Bo ti fotili tvoji hlavu ty cype.

Chevas
Host
Chevas

Nene to je vagina co má kolem sebe chlapa.