Skvělý nápoj, který automaticky spaluje tuky v těle. Je třeba ho však vypít určité množství

Většina lidí si bez šálku kávy nebo rovnou dvou nedokáže představit běžné ráno. A často v konzumaci pokračují i přes den. Jednoduše proto, že jim káva dodává potřebnou energii a navíc dobře chutná. Odborníci ale dosud nebyli zajedno v tom, zda je zvýšený konzumace kávy vhodná z hlediska zdravotního stavu.

Jde o množství kávy

V poslední době nicméně přibývá zpráv o tom, že je káva skutečně prospěšná. Nově se ukazuje, že by mohla pomoci lidem, které trápí nadváha, případně těm, kteří chtějí prostě jen zhubnout. Jde o to, že káva dokáže spalovat tuky v těle.

Podle vědců stačí vypít určité množství kávy, aby se tento efekt dostavil. Na základě výzkumu zjistili, že jde o čtyři šálky za den. To už je poměrně značné množství, ale ukazuje se, že i to může být zdraví prospěšné.

Vše bylo zjištěno na základě studie, které se účastnily stovky mužů a žen. Testování probíhalo po dobu 24 týdnů, kdy jedna část dobrovolníků dostávala právě čtyři šálky kávy s kofeinem za den. Druhá skupina pak dostávala jen nápoj, který chutí kávu připomínal.

Foto: Shutterstock

Efekt přišel bez pomoci

Závěr pak byl jednoznačný. Lidé, kteří v rámci tohoto období popíjeli pravidelně kávu, měli na konci výzkumu o celá čtyři procenta nižší hladinu tělesného tuku oproti těm, kteří dostávali jen náhražku. To už je poměrně významný rozdíl. V případě tuku se počítá každé procento.

Důležitý je přitom poznatek, že za tímto projevem s největší pravděpodobností nestojí změna životního stylu, která by ho pochopitelně mohla přinést také, ale právě konzumace kávy a v jejím důsledku metabolické změny.

Ačkoliv pochopitelně nelze doporučit to, aby se lidé ve snaze zhubnout spoléhali pouze na pití kávy, ovšem pokud už se někdo k tomuto procesu odhodlá, může mu to pomoci.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments