Slavný český herec náhle skončil v bankrotu. Dluží obrovské peníze a nechce splácet

Když lidé vidí herce v televizi a nejrůznějších filmech, mají automaticky představu, že vydělávají velké peníze. Do značné míry je to dáno příběhy ze Spojených států amerických, kde si představitelé hlavních rolí skutečně přijdou na těžko představitelné peníze a jde potom o jedny z nejbohatších lidí světa.

Vymklo se to z rukou

V České republice to ale funguje přeci jenom trochu jinak. Ne snad, že by si herci slušně nevydělávají, zejména ti, kteří získají oblíbené seriálové nebo filmové role. Z takového kšeftu už může kápnout pěkných pár milionů. Na druhé straně to ale může být nárazová práce a pro mnohé herce je obtížné s takovými penězi, pokud je vydělají rychle, hospodařit.

Pochopitelně by si měli vytvořit rezervu na horší časy, které chtě nechtě jednou přijdou. To ovšem příliš nejde dohromady s bohémským stylem života, který herectví doprovází. A potom můžete dopadnout třeba jako takový Marek Taclík.

To je jeden z nejznámějších a také nejobsazovanějších herců posledních let. Role získal třeba v seriálu Dobré ráno Brno, Revíru nebo Docentovi. Získal také velmi lukrativní reklamní zakázky, kdy byl jednu dobu hlavní tváří banky ČSOB, což je poměrně paradoxní vzhledem k níže uvedenému.

Problematické splácení

O herci bylo dlouho známo, že žije velmi bujarým životem. Právě ten ho zřejmě dovedl do nepříjemné situace, kdy musel před časem vyhlásit bankrot. Jednoduše nedokázal splácet své četné závazky, jakkoliv někteří kritici tvrdí, že je především nechtěl splácet, jelikož z nových rolí měl zajímavé příjmy a měl by být schopen dluhy splatit.

Nakonec mu však bylo umožněno oddlužení, které však provázejí určité nesrovnalosti a pochybnosti o tom, zda Taclíkovi skutečně zbývá nezbytné minimum a zda zbytek peněz posílá svým věřitelům.

Čtěte také: Vojta Dyk před rozvodem. Taťáně měl provést opravdu nehezkou věc

Herec oficiálně pracuje v umělecké agentuře, která za něj odevzdává přehled příjmů. Každý měsíc má potom splácet minimálně 24 tisíc korun, avšak i na tuto částku musel být několikrát upomínán. Hrozilo dokonce, že mu bude režim oddlužení zrušen a on bude opět vystaven dluhům v plné výši, které by ho pravděpodobně dostaly do exekuce.

Foto: Česká televize

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments