Solí proti nepříjemnému chrápání. Odteď už se vyspíte v klidu

Pokud váš milý nebo milá přes noc chrápe, jedná se o nepříjemnou situaci, která vám nedovolí klidně spát. Říká se, že pokud někdo chrápe, měli byste mu přivázat bramboru na záda, aby dotyčný ležel pouze na boku. Jenže tato babská rada opravdu nefunguje. Mnoho lidí totiž chrápe při poloze na zádech, ale i na boku. Vyzkoušejte jiný způsob, méně invazivní a účinný. 

Proč někteří lidé chrápou?

Příčin, proč lidé chrápou, je opravdu velké množství. Nejčastější příčinou je zakloněná hlava, jazyk přitisknutý na měkkém patře a vibrace, které vznikají při nádechu. Další příčinou může být alkohol, kouření, ale také alergie nebo určité onemocnění. Také bychom neměli zapomenout zmínit spánkovou apnoe. Málo se o ní mluví, ale bohužel títmo onemocnění trpí mnoho lidí a ve skutečnosti o tom ani netuší. Apnoe doprovází hlasité noční chrápání, které způsobuje několikasekundové hromové ticho. V takovém případě člověk přestává dýchat. Ráno se lidé s tímto onemocněním cítí unavení, vyčerpaní a ztrácí elán.  

Následky způsobené chrápáním

Pokud vstáváte každé ráno unavení, jistě víte, jak je tato skutečnost nepříjemná, a jak se cítíte. Jste podráždění, nervózní a vystresovaní. Ráno doháníte energii tím, že pojídáte větší množství cukru a pijete nepřiměřené množství kávy. Nedělejte to, jedná se o špatný způsob získání energie. Jestliže máte pochybnosti, že trpíte spánkovou apnoe, neprodleně se vydejte k lékaři.

Mnoho lidí při takovém onemocnění přestává dýchat až na šest sekund, což je jistě hodně. Nehledě na to, že nedostatečné okysličení orgánů, které výpadky dechu mohou zapříčinit, mohou způsobit vysoký krevní tlak, infarkt, cukrovku či dokonce mrtvici. Dále dokáže ovlivnit bolesti hlavy, nesoustředěnost, nízkou pracovní prosperitu a mnoho dalšího. 

Chrápání se pojí především s mužským pohlavím, ale věřte, že se nevyhýbá ani ženám. U těch se noční pochrupování objevuje většinou během hormonálních změn, během menstruace nebo v těhotenství. Pokud však chcete vyzkoušet několik babských rad, než se vydáte k lékaři, vyzkoušejte sílu obyčejné kuchyňské soli.

Foto: Shutterstock

Pomozte si od chrápání solí

Využití soli je jednoduché. Stačí převařit vodu, nechat ji vychladit a do sklenice nasypat jednu lžičku soli. Jakmile se sůl ve vodě rozpustí, přelijte tekutinu do lahvičky s kapátkem nebo do lahvičky od nosních kapek a aplikujte před spaním do nosu.

Foto: Freepik, zdroj: huffingtonpost.co.uk

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments