SOS tlačítko pro seniory používá i prezident Miloš Zeman. Může zachránit život

Senioři patří k nejzranitelnější části populace, a tak je zapotřebí jim jejich život pokud možno co nejvíce usnadnit a zabezpečit, aby se jim něco nestalo. Úrazy seniorů jsou přitom časté: nejvíce se jich odehraje na toaletě (29 %), obývacím pokoji (18 %), kuchyni (14 %) a ložnici (11 %). Pokud jde o typ zranění, v drtivé většině jsou to pády.

Po zranění používá SOS tlačítko i prezident

Je přitom logické, že na své rodiče či prarodiče člověk nemůže dohlížet čtyřiadvacet hodin sedm dní v týdnu. Naštěstí jsou k dispozici pomůcky, které seniorům jejich život usnadní. V poslední době se stále oblíbenějšími stávají takzvaná SOS tlačítka. Do popředí zájmu se dostala také před pár dny, kdy spolupracovníci českého prezidenta zveřejnili, že takové tlačítko používá i Miloš Zeman. Začal s tím poté, co upadl ve svém bytě a zlomil si ruku. Právě doma nebo v blízkosti domova dochází k největšímu počtu zranění.

SOS tlačítko zachránilo například i seniorku ve městě Šternberk.

Typy SOS tlačítek

SOS tlačítko pro seniory se vyrábí v různých provedeních. Nejjednodušším řešením je pevné SOS tlačítko pro ty, kdo nepotřebují sledovat polohu. Toto tlačítko přenáší poplach na zadaný mobilní telefon, je plně vodotěsné a můžete ho používat i v koupelně. Jeho baterie vydrží deset let a není nutné ho nabíjet.

Pokud senior rád vychází ven, hodí se mu přenosné SOS tlačítko nebo SOS náramek pro seniory či SOS tlačítko pro seniory na krk. Velkou výhodou tohoto řešení je možnost sledování pohybu pomocí GPS. Pomoc tak lze vyslat skutečně kamkoliv. Je však nutné ho nabít přibližně jednou za sedm dní.

Napojení na zásahovou službu

Když senior SOS tlačítko stiskne, vyšle se zpráva, ať už na mobilní telefon rodiny či sousedů. Ti pak mohou přispěchat na pomoc. Je však možné SOS tlačítko napojit rovněž na zásahovou službu, která při poplachu provede výjezd v jakoukoliv denní i noční dobu a má také k dispozici klíče od vstupních dveří.

Při výběru SOS tlačítka pro seniory se zaměřte na kvalitu. Tu poskytuje například společnost REX, která v poskytování služeb seniorům spolupracuje se společností T-Mobile.