Spalte všechny přebytečné tuky z Vánoc. Tento trik neskutečně nakopne metabolismus

Vánoce jsou pro štíhlou figuru v podstatě nepřekonatelnou překážkou, obzvlášť v České republice, kde se to jen hemží příliš mnoha příliš kalorickými pokrmy. Co by to ale bylo za Vánoce, kdybychom si je odpírali? Tudy cesta pravděpodobně nepovede. Na druhou stranu to ale neznamená, že byste měli jen zavřít oči a cpát se hlava nehlava. S trochou snahy můžete podpořit spalování, které vám pomůže se přebytečných kil zbavit.

Hladoví lidé dělají chyby

V průběhu svátků vás pochopitelně čekají nejrůznější návštěvy, což ale neznamená, že se všude musíte přejíst. “Pokud se někam chystáte, hodinu před odchodem si dejte nějaké občerstvení, abyste nešli hladoví,” radí výživová poradkyně Amy Shapirová. “Pokud jste totiž hladoví, budete dělat špatná rozhodnutí, co se týká jídla.

Expertka také doporučuje, abyste vždy polovinu talíře zaplnili zeleninou a teprve na zbylou polovinu si dali hlavní chod. Tuto polovinu si pak ještě pomyslně rozdělte na dvě části, tedy ve výsledku čtvrtiny talíře. Jedna z nich bude patřit sacharidům a druhá bílkovinám. Tak přesně by měl vypadat talíř, který vyhoví všem vašim potřebám.

Jednou z věcí, na které lidé v průběhu Vánoc často zapomínají, je hydratace organismu. Jednoduše nepijí téměř žádnou vodu. Potom je ale člověk unavený, vynechá třeba i obvyklé cvičení a má větší tendenci jíst větší množství nezdravých jídel a pít příliš mnoho kofeinu. Proto platí, že než sáhnete po jídle, vypijte sklenku vody. Zároveň byste měli omezit pití alkoholických nápojů, které jsou plné prázdných kalorií. Pochopitelně trochu piva či vína je v pořádku. Pokud si jich ale dáte více, nečiňte tak večer. Bude se vám totiž špatně spát a tělo nedokáže spalovat kalorie.

Klíčem je kvalitní a dlouhý spánek. / Foto: Shutterstock

Spánek a cvičení

Právě spánek je v tomto období klíčový. Ačkoliv by to mohlo působit jako zahálení, které vám žádné kalorie nepřinese, opak je pravdou. Právě nedostatek kvalitního spánku vede k nabývání na váze.

Zároveň byste neměli zapomínat na cvičení. Nevymlouvejte se na to, že je posilovna o svátcích zavřená. Pravidelný pohyb můžete praktikovat i jinými způsoby. Zaběhejte si nebo si dopřejte delší procházku v přírodě.

“Pokud se stane, že cvičení vynecháte nebo si dopřejete něco opravdu nezdravého, nevěšte hlavu. Ale zároveň si neříkejte, že to spravíte až v lednu, kdy se vrátíte na správnou cestu,” radí expertka Shapirová.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

A sakra, tady je to samá expertka a výživová poradkyně – no, holky, nic proti, ale už sem dejte fotky a datum narození – to ať my, obyčejné ženy neexpertky víme, jak budeme potěch vašich radách za pár let vypadat 😀