Špatné držení těla je rozšířeným civilizačním problémem. Spravte jej za pomoci vhodného pohybu

Moderní doba přináší mnohé výhody, ale také četné nevýhody pro všechny lidi. Jednou z hlavních nevýhod je úpadek pohybu a ležérní styl života většiny populace. Tyto faktory ničí naše zdraví a znekvalitňují naše životy. Rozšířeným problémem je špatné držení těla. Jak ho napravit?

Vše souvisí se vším

V oblasti těla je tento fakt neustále opakován všemi sportovci i doktory. Bolest zad tak může být například způsobena zkráceným hamstringovým svalem a bolest hlavy může pocházet z ruky. Špatné držení těla bývá problémem především zkrácených svalů a oslabeného vnitřního stabilizačního systému člověka. Věřte tomu, nebo ne, ale drtivá většina nesportovců tímto neduhem velmi trpí.

Nebuďte jedním z těchto nešťastných lidí a dbejte na správný přirozený pohyb. Každý člověk je jiný, baví ho jiné věci, a tak potřebuje k nápravě svého zdraví jinou cestu. Může vám pomoci například jóga, plavání, běh, pilates či třeba zábavný stand up paddle board. Žádná jedna cesta není špatná, záleží čistě na vás.

Zaměřte se na posílení vnitřních stabilizačních svalů

Tato část našeho těla je převážně zodpovědná za správné držení naší kostrče i svalstva během jakéhokoliv pohybu. Pokud celý život sedíte, věřte nám, že ji máte v žalostném stavu. K nápravě vašeho problému zvolte například balanční desku na eshopu neonmars.cz, se kterou můžete váš problém napravit z pohodlí domova. Jestli vás nic nedonutí ke sportu, rozhodně začněte využívat alespoň tento šikovný nástroj. Vaše budoucí já vám poděkuje.

Na závěr vám doporučíme si přečíst o zmiňovaném vnitřním stabilizačním systému a jeho funkci pro váš život. Článek je k nalezení pod odkazem zde. Nepodceňte své zdraví a podpořte ho, dokud není pozdě. Protože až bude pozdě, budete se nenávidět. Začněte již dnes.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments