Spodní bříško může mít řadu příčin. Identifikujte ji a zbavte se ho snadno a rychle

Spodní bříško je častým trápením žen, které se usilovně snaží zhubnout. Důvodů, proč je tak obtížné se ho zbavit, je více. Proto zkuste nejdříve zjistit příčinu.

K úspěšnému hubnutí břicha a boků, je zcela klíčová hormonální rovnováha. Právě hormony řídí rozložení a ukládání tuku na břiše a v těle. Hormonální nerovnováhu si můžeme uvědomit při menstruaci, kdy se neobejdeme bez léků od bolesti, trápí nás nepravidelnost nebo příliš silná menstruace. Jak na hormonální nerovnováhu?

Příčiny hormonální nerovnováhy

  • stres
  • nedostatek spánku
  • nedostatek pohybu
  • nevhodný životní styl
  • pasivní i sedavý způsob života
  • nedostatek některých živin ve stravě
  • nevyvážený a nevhodný jídelníček
  • znečištěné okolní prostředí s toxiny

Spodní bříško i bez nadváhy

Spodní bříško nemusí vždy souviset s nadváhou. Jestliže je žena plnoštíhlá, má nadváhu, nebo je obézní, měla by zhubnout celkově. Pokud ale nesouvisí spodní bříško s nadváhou, hledejte, kde je problém.

Málo pohybu a hodně sacharidů

Může jít o sedavý styl života a příliš mnoho sacharidů ve stravě, jako jsou těstoviny, světlé pečivo, rýže, sladkosti, zákusky, alkohol či sladká káva s mlékem. Pomůže více pohybu a změna jídelníčku.

Ochablé břišní svaly

Ochablé břišní svaly mívají ženy, které drží diety, ale necvičí. Je třeba se zaměřit na pohyb celého těla, zpevnění středu těla a posílení svalů na celém těle, včetně oblasti břicha, ale necvičit jen břicho.

Mnoho stresu

Stresové spodní bříško je často důvodem vysoké hladiny kortizolu. Většinou za to může nepravidelná strava, hodně stresu, syndrom podrážděného střeva, přebytek kofeinu a přejídání. Zabírá pravidelný spánkový režim, relaxace, meditace, jóga, klidný pohyb, dechová cvičení, procházky, úprava jídelníčku a zvýšit příjem hořčíku.

Potravinové alergie

Potravinové alergie mohou být příčinou spodního bříška, které je neustále nafouklé. Sledujte, jak se cítíte po konzumaci některých jídel a zkuste některé potraviny prostě omezit nebo vynechat.

Diastáza

Diastáza neboli rozestup přímých břišních svalů mnoho žen trápí po porodu. Příčinou je napínání vaziva do stran a současné působení síly i tlaku na vazivový pruh zevnitř i zvenčí. Může jít ale i o přetěžování břicha některými sportovními aktivitami a špatným cvičením cviků na břicho. Je třeba se obrátit na odborníka.

Foto: Freepik

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments