Strašný průšvih České televize. Na známého redaktora praskla odporná věc, jde o úplatky

Začalo to poměrně nevinně. Média si všimla toho, že z obrazovek České televize zmizel jeden z nejvýraznějších redaktorů tamního zpravodajství Jiří Hynek. Ten se dlouhodobě zabýval těmi nejzávažnějšími kauzami, které se v České republice objevovaly.

Byl to seriózní redaktor

Jeho práce vypadala velmi profesionálně a na rozdíl od mnohých moderátorů se nezdálo, že by se snažil za každou cenu prosazovat své názory. Sám Hynek uváděl, že si sám vzal neplacené volno, které zvažoval již od listopadu.

Avšak Česká televize jeho verzi nepotvrdila a naopak dala jasně najevo, že se kolem redaktora objevily znepokojivé informace. A pak to najednou všechno prasklo. Jiří Hynek totiž figuruje v kauze IKEM, kde ho podle všeho úkoloval jeden z hlavních obžalovaných, bývalý náměstek nemocnice Jiří Malý.

Na veřejnosti se objevily záznamy z policejního spisu, ze kterých jasně vyplývá, jak moc si byli oba blízcí. Dokonce si tykali. Na tom by ještě nemuselo být nic zase tak špatného, jen kdyby Hynek s Malým nedomlouvali způsob, jakým bude probíhající kauza pokryta.

Foto: Shutterstock

Děly se zvláštní věci

Nebylo to přitom zdaleka vše. Jiří Hynek měl mít zřejmě určitý vliv na ministra zdravotnictví a s Malým měl domlouvat, že ho přesvědčí o tom, aby nevypisoval konkurz na nového ředitele.

Ze strany náměstka ředitele je tu přitom jasná reciprocita, kterou je možné vykládat jako úplatek. Pro Hynkovi příbuzné měl totiž zajišťovat nadstandardní péči v nemocnici, o čemž se oba dle spisu také bavili.

Hynkovou manželkou je přitom moderátorka Martina Vrbová, která měla představitele nemocnice v pořadu Sama Doma. Jak se ukázalo, otázky byly předem domlouvány.

Čtěte také: Česká televize nedostane už ani korunu. Češi našli způsob, jak nic neplatit. A je hotovo

Jiří Hynek se vše snaží vyvracet a nabízí verzi o tom, že se pokoušel proniknout mezi dnešní podezřelé, jelikož už dříve tušil, že se tam děje něco nekalého. Pokud by tomu tak ale bylo, jistě by to konzultoval i se svými nadřízenými, což se ale zřejmě nestalo, když od něj Česká televize dává ruce pryč.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments