Střihněte si suchý březen. Co provede s vaším tělem měsíc bez alkoholu? Možná už nebudete chtít jinak

Umíte si představit, že byste si po dobu jednoho měsíce nedali ani skleničku? Většinou se tak děje v únoru, ale proč to nezkusit i v březnu? Pro někoho je měsíc bez pití utrpení, jiní ani nepoznají, že několik týdnů uběhlo a oni si nedali ani doušek alkoholu.

Všeho s mírou

Alkohol je samozřejmě výborná věc. Připít si na zdraví, nebo si dát s chutí pivo po klasickém zabijačkovém obědě, na tom přeci není nic špatného. Potíže nastávají, když se ze sklenky stanou sklenice nebo lahve. Zkrátka tehdy, kdy již nad konzumací alkoholu ztrácíme kontrolu. Někdy pak alkoholem řešíme nejen veselí, ale také smutek. A začíná cesta někam, kde si rozhodně nepřejeme být. Suchý měsíc nám pomáhá zjistit, jak na tom jsme.

Zdravotní potíže, o které rozhodně nestojíme

Pokud jsme se dostali do začarovaného kruhu a bez alkoholu si již svůj den neumíme představit, je nejvyšší čas zařadit zpátečku. Vždyť o zdravotní potíže, které jsou s alkoholem spojené, vůbec nikdo z nás nestojí. Nemoci jater, infarkt myokardu, srdeční arytmie, nádory nebo vysoký krevní tlak, to jsou jen některé komplikace spojené s nadměrnou konzumací alkoholu. Ani po psychické stránce se nemůžeme cítit svěží, když si stále musíme vypomáhat alkoholem.

Foto: Shutterstock

Přestávka ukáže, jak na tom jsme

Během týdnů, kdy si nebudeme dávat ani skleničku, můžeme pozorovat změny ve svém těle. Jako první se dokonce může ozvat abstinence. Třes rukou nebo úzkost nám napoví, že je něco špatně. Již během prvního týdne se možná budeme cítit velmi špatně, jelikož právě nastupuje abstinence. Zvýší se nám tlak, možná se objeví i halucinace. To jsou ale příznaky, které pociťují ti, kdo jsou již na alkoholu vážně závislí.

My ostatní během prvních dnů budeme pociťovat spíše úlevu. Naše tělo nebude zadržovat vodu, takže půjdou přebytečná kila krásně dolů. Organismus se také bude mnohem lépe hydratovat.

Přestávka v pití alkoholu se pozitivně projeví i na stavu naší pokožky. Tělo bude vyplavovat lépe toxiny, takže konečně započnou běžné hojivé procesy. Podaří se nám vstřebávat minerály a vitamíny. Suchý březen (nebo jakýkoliv jiný měsíc) zkrátka bude prospěšný pro celé naše tělo.

Foto: Shutterstock, zdroj: Daveasprey


Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments