Tipy vizážistů na péči o pleť během zimy

Pleť dostává v zimě hodně zabrat. Mrazivé počasí a ostrý vítr mají za následek vysušenou pleť s našedlým tónem. Právě během zimy bychom měli pokožce věnovat dostatek péče a hydratovat ji, jak to jen jde. Poradíme vám, jak se o pleť správně starat a jaké jsou tipy vizážistů.

Zima má za následek jediné – vysušenou pleť

Mráz a vítr nejsou jediné faktory, které pleť během zimy vysušují. Své udělají i přechody ze studeného venkovního prostředí do suchého a přetopeného interiéru. Při rychlém zahřátí dochází k překrvení pleti a jejímu odlupování. Pleť je bez hydratace a podrážděná. Je třeba se o ni starat, dodat jí potřebné vitamíny a antioxidanty.

Tipy na péči o pleť. Znáte primer?

Vizážisté a kosmetičky mají v péči o pleť v zimě jasno. Možná jejich doporučení znáte, ale třeba pro vás budou některá novinkou.

  • Při výběru krému sáhněte po hutnějším a vyživovacím, protože lehké krémy v zimě nestačí.
  • Nezapomínejte pravidelně ošetřovat rty, krk i dekolt. Právě na ně ženy často zapomínají.
  • Používejte primer pod make-up. Je to skvělý pomocník do nepříznivého počasí. Hydratuje pokožku a zároveň zafixuje make-up nebo oční stíny. Někteří vizážisté ho doslova nazývají filtrem a udělá skvělou službu.
  • Nebojte se používat vyživovací séra a oleje.
  • Dvakrát týdně si dopřejte regenerační pleťovou masku.
  • Při nanášení krému, primeru nebo séra na přípravcích nešetřete. Žádný kousek pleti by neměl zůstat suchý.
  • Trpíte-li na červené žilky v obličeji, používejte mastnější krémy nebo přímo krémy, které řeší tento neduh.
  • Jakmile zasvítí sluníčko, použijte krém s ochranným UV faktorem. Slunce způsobuje vznik pigmentových skvrn a vrásky. V zimě mají ženy tendenci sluneční záření podceňovat.
  • Při rutinním čištění pleti nepoužívejte přípravky s obsahem alkoholu. Pleť by ještě víc vysušily.

Strava, pohyb, pitný režim a doplnění vitamínů tvoří základ krásné pleti

Na pleti se odráží i to, jak se o sebe staráme z hlediska životosprávy. Především během zimy myslete na dostatečný pitný režim. Pijte tak, abyste nepociťovali žízeň, a vypijte alespoň 2 litry vody denně. Důležitá je i vyvážená strava a dostatek pohybu. Zařaďte do jídelníčku víc ovoce, zeleniny, ale i ořechů a luštěnin. Nebojte se sáhnout i po doplňcích stravy, jako je vitamín C nebo vitamín E.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments