Tohle máslo ihned vyhoďte do koše. Prodávalo se ve velkém, ale kdo si ho dá, ten to nepěkně schytá

Je to skutečně nepříjemný stav, ale nezdá se, že by se měl v blízké budoucnosti lepšit. Obchodní řetězce si do České republiky zkrátka zvykly vozit nepříliš kvalitní zboží, u kterého se navíc někdy projeví dokonce závadnost. Takových případů neustále přibývá a nevyhýbají se ani oblíbeným obchodům a potravinám.

Může se to nafouknout

Opravdu nepěkná věc se přihodila obchodnímu řetězci Billa, který jinak patří mezi ty vyhlášené a zákazníci tam chodí velmi rádi nakupovat. Mimo jiné i kvůli pestré nabídce produktů privátních značek, které kombinují dobrý poměr ceny a výkonu.

Ne vždy se ale zadaří, jako právě v tomto případě. Do prodeje se bohužel dostalo pomazánkové máslo, které tam jednoduše nemělo co dělat. Je přitom zajímavé, že nezasahovala Státní zemědělská a potravinářská inspekce, ale zřejmě si stěžovali samotní zákazníci, a tak Billa raději produkt stáhla.

Může dojít k nafouknutí víčka. Při stahování z prodeje a následných krocích spolupracujeme se SZPI,” informuje Billa na svém webu v kategorii, kde jsou k nalezení i další zprávy o stahování výrobků. Bohužel neznáme všechny podrobnosti a jak často k něčemu takovému docházelo, ale zdá se, že tato šarže se zkrátka skutečně nepovedla.

Foto: Billa

Stahuje se kde co

Konkrétně šlo o oblíbený výrobek Clever tradiční pomazánkové s křenem v balení 150 gramů, jehož výrobcem je ve skutečnosti společnost Olma z holdingu Agrofert. Tento výrobek měl datum použitelnosti do 26. listopadu 2023, ovšem není vyloučeno, že si ho lidé zamrazili.

Čtěte také: Okamžitě vyhoďte tuto uzeninu. Češi ji kupovali ve velkém. Ovšem kdo to sní, skončí hodně zle

Billa má bohužel potíže i s řadou dalších produktů. Nedávno opět stahovala oblíbené Olomoucké tvarůžky od výrobce A.W., které se s problémy potýkají pravidelně. Z prodeje musela zmizet také oblíbená Švarcvaldská šunka, ve které se pro změnu našly kolonie zelených plísní.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments