Tohle musíte hodit do pračky a okamžitě vyjede roky stará špína. To byste neřekli. Stal se z toho hit internetu

Pračka sama o sobě představuje způsob, jak jednoduše vyčistit oblečení od špíny. Lidé však ale až překvapivě často zapomínají na péči o samotnou pračku. Na místě je nicméně otázka: jak vám může dobře prát, když není sama čistá? K dispozici jsou přitom různé čistící prostředky, ale jak se ukazuje, jeden způsob je velmi jednoduchý a přitom účinný.

Správné čištění pračky

Držte se přesně daného postupu a výsledkem bude krásně čistá a voňavá pračka. Ze všeho nejdříve si připravte houbičku nebo hadřík a také misku s vodou smíchanou se saponátem. Tímto způsobem vyčistěte těsnění uvnitř pračky. Ideální je, pokud je možné vyjmout také zásobník na prací prášek či aviváž. Ten umyjte v umyvadle a očistěte od všech nečistot. Využít k tomu můžete i starý kartáček na zuby.

Dejte si pozor na to, že v jednotlivých nádobkách bývá letitá usazenina přichycená na stěnách. Nezapomínejte ani na vyčištění filtru. Stejně tak hadříkem omyjte dvířka pračky ze všech stran. Pozor, obvykle jsou členitá a vy musíte umýt každé místo.

Vhodné je rovněž umýt pračku zvenku, a to ze všech stran. Za pračkou bývají velké usazeniny prachu, ke kterým se snadno dostanete vysavačem. S dlouhou tyčí dosáhnete daleko a nemusíte se tak příliš sklánět.

Foto: Shutterstock

Dejte tam tohle

Ale teď už se pojďme podívat na to, jak nejlépe vyčistit samotný buben pračky. K tomu použijeme jednu věc. A to tablety do myčky nádobí. Měla by vám stačit jedna, ale pokud chcete zaručený výsledek, použijte rovnou dvě. Hoďte je do pračky a zapněte prací program alespoň na 60 °C. Trvat by měl přinejmenším hodinu. Potom pračku aktivujte a nechte prát naprázdno.

Jakmile prací cyklus skončí, měla by být bez jakékoliv nečistoty a zároveň příjemně vonět. Nezavírejte ale ještě dvířka od pračky. Nechte ji větrat. V optimálním případě také nechte otevřené okno nebo dveře do místnosti, aby nedošlo k tvorbě vlhkosti.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments