Účinky zlatého mléka prověřily tisíce let. Nic lepšího pro okamžité posílení organismu udělat nemůžete

Máte rádi jednoduché a účinné recepty pro zdraví a krásu? Zlaté mléko by vás mohlo nadchnout a zároveň překvapit. Jedná se o nápoj, který je známý několik tisíc let. Léčili s ním odborníci v Indii a mléko už zachránilo spoustu nemocných.

V čem je zlaté mléko unikátní

Zlaté mléko je léčivý nápoj pro celou rodinu, který léčí klouby, snižuje záněty kloubů, zvyšuje imunitu, pomáhá při zdraví srdce a kardiovaskulárního systému, léčí kašel a akutní infekce dýchacích cest, pomáhá kontrolovat hladinu cukru v krvi a mnoho dalšího.

Recept na domácí zlaté mléko

Ingrediencí je jen pár a možná je najdete i u sebe doma a ve spíži.

  • Mléko – 1 sklenice (kraví, kozí, sojové, mandlové a další)
  • Kurkuma – 1 lžička
  • Med – 1 lžička

Ideálně zkuste navštívit nějaký menší indický obchůdek, kde vám nabídnou skutečně kvalitní kurkumový prášek. Existuje spousta padělků a je lepší si dát na takové zboží pozor. Nabízí se také možnost koupit si kořeny kurkumy a po vyčištění kořenů a rozřezání na kousky je rozdrtit v mixéru.

Příprava

Všechny ingredience zalijte vodou a ohřejte v hrnci po dobu sedm až osm minut, aby směs zhoustla a vypadala jako pasta. Poté ochlaďte a přidejte jednu lžičku této směsi do svého oblíbeného teplého mléka a dobře promíchejte.

Zbytek směsi lze umístit do chladničky. Poté přidejte jednu čajovou lžičku medu a promíchejte. Zlaté mléko máte připravené.

Konzumace je lepší večer

Je lepší pít mléko v noci, protože uvolňuje, nezahleňuje a zklidňuje. Každý, kdo ho pije, si také všimne zlepšení a kvality spánku.

Použít můžete i kefír

Bez starostí můžete kurkumu přidat do fermentovaného mléka a rostlinného mléka. Hlavním pravidlem je, že kurkuma se špatně absorbuje v nemastném prostředí. V jakémkoli mastném nápoji nebo pokrmu funguje na sto procent. Proto mohou být živočišné a tučnější výrobky vhodnější.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments