Jak účinně utlumit menstruační bolesti?

Rády byste se konečně zbavily protivných bolestí, které provázejí menstruaci? Ať už se jedná o dloubání v podbřišku, vytrvalou intenzivní bolest nebo jen náhlé nepříjemné stavy, vždy je možnost, jak tento proces zastavit nebo alespoň zmírnit. Braní pilulek, které tlumí bolest, většinou člověka omámí a zbytek dne už jen prospí. Pravidelná konzumace prášků na bolest je pro člověka hrozbou a jejich užívání by se mělo spíše omezit, než z něj vytvořit rituál pro každý měsíc.

Poraďte se s lékařem

Ačkoli se zdá, že je vše v pořádku, může se ve vašem těle odehrávat hotové peklo. Proto používáte-li hormonální antikoncepci nebo jinou metodu proti početí, navštivte raději svého gynekologa a poraďte se, zdali je s vaší menstruací vše, jak má být. Pomoc vyhledávejte především tehdy, když jsou pro vás intenzivní bolesti novinkou, anebo sahají za meze přípustnosti.  Užívání antikoncepce v některých případech vyvolává podobné obtíže a pravidelným bolestem tak můžete předejít pouze se změnou antikoncepční metody.

Teplé obklady

Do své běžné domácí výbavy si pořiďte jednu z pomůcek pro udržování a vytváření tepla. Na trhu jsou k dostání elektrické dečky, které se zahřívají na určitou teplotu nebo gumové láhve speciálně určené k zahřívání. Dovnitř se umístí teplá voda, která se zde drží a zmírňuje bolesti v podbřišku.

Upravte jídelníček

Možná se vám jen tělo v době menstruace snaží naznačit, že vaše životospráva mu nesvědčí. Zařaďte do svého týdne pravidelný pohyb a zdravé zásadotvorné potraviny. Jestliže byl na vině jídelníček a vy se postaráte o jeho změnu, úlevu pocítíte už po pár měsících. Kromě základního jídelníčku můžete zvážit i doplňky stravy ve formě vitamínů nebo superpotravin, jako je Maca nebo například mladý ječmen.

Minerály a vitamíny jsou obzvlášť důležité, protože doplňují chybějící prvky v těle. S jejich pomocí se můžete vyhnout práškům tlumící bolest a časem i metodě zahřívání.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments