Už nemá na jídlo pro lidi. Muž tak jí psí žrádlo ke snídani, obědu i večeři. Pouze suché

Současná situace není jednoduchá pro nikoho. Už nějakou dobu se mluví o tom, že neustále se zdražující ceny potravin povedou k tomu, že na ně někteří lidé nebudou mít. Jak to může dopadnout, ukazuje příklad jistého studenta, který z důvodu nedostatku prostředků přešel na psí stravu, která je výrazně levnější.

Jen to nejlevnější, ale pro psy

Na serveru Reddit tento student popsal, že si dává psí žrádlo ke snídani, obědu i a večeři, protože nemá peníze. “Od té doby, co jsem na mizině, jsem přešel na psí jídlo. Konzumuji pouze suché žrádlo, nikdo jsem nevyzkoušel třeba konzervy,” uvedl muž.

Jeho nový způsob stravování neušel spolubydlícím na koleji, kteří se ho tázali, proč má ve svém pokoji tolik pytlů s psími granulemi, když nechová žádné zvíře.

Časem muž přišel na to, že mu vlastně psí granule docela chutnají a že se na tom dá velmi levně přežít. Muž se na sociální síti začal zajímat také o to, jaký vliv to může mít na jeho zdraví. Jeden z uživatelů mu odpověděl, že zejména levná psí strava je doslova plná výplňových surovin, které jsou těžko stravitelné. V důsledku toho tak zřejmě bude mít častější stolici a jeho tělo nedostane potřebné živiny.

Foto: Shutterstock

Mohl zvolit jiné řešení

Stejně tak prý platí, že psí žrádlo není tak přísně regulováno jako to lidské. Nemusí být tedy tak zdravotně nezávadné. Obvykle také obsahuje části zvířat, jako jsou kosti, peří nebo třeba zobáky.

Na trhu je k dispozici také podstatně dražší psí strava, která už je velmi kvalitní a blíží se té lidské. Ovšem ta už je také velmi drahá a ztrácí se tu tak efekt finanční úspory.

Další uživatelé se podivovali, proč muž nezvolil přeci jen jinou cestu. Na západě dnes už hladoví jen málokdo, přestože třeba nemá peníze. Existují nejrůznější formy pomoci, jako jsou třeba potravinové banky. Tam si lze dojít pro základní potraviny, které jsou určeny pro lidi.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Maminka se zájmem o zdravý životní styl. Miluje dlouhé procházky přírodou zakončené posezením v dobré restauraci.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
9 dní

Kočičí granule jsou výživnější…