V Česku je nový obchodní řetězec. Ceny za polovic. Kaufland a Lidl to mohou rovnou zabalit

V České republice se začínají dít věci, o kterých jsme si ještě nedávno mysleli, že jsou nemožné. Dominanci tuzemských obchodních řetězců, které v krizi zákazníkům pořádně zatopily a navýšily ceny více, než by bylo záhodno, totiž chtějí narušit noví hráči.

Konečně přichází konkurence

Už nějakou dobu se mluví o tom, že by na český trh měl vstoupit obchodní řetězec Biedronka, který znají všichni, kdo jezdili a jezdí nakupovat potraviny do Polska. Tam je doslova všudypřítomný a zákazníci ho milují. Má totiž pestrý sortiment kvalitních potravin a navíc je prodává za rozumné ceny. Nic však není potvrzeno, nicméně pozitivním znakem je to, že první obchody Biedronka otevírá na Slovensku. A většinou kdo jde tam, nakonec skončí i u nás.

Poměrně potichu však své aktivity v České republice rozvíjí jiný obchodní řetězec. A tím je Mere. Ten už je tu nějakou dobu, ale většina zákazníků ho stále nezná. Před lety sice plánoval mohutnou expanzi a desítky obchodů, avšak krize ho zastavila. Teď se k plánům ovšem postupně vrací a je možné, že už brzy tento obchod najdete i kousek od vás.

Proto je dobré podívat se na to, co vlastně nabízí. Tento diskontní prodejce potravin a nepotravinářského zboží otevřel už 4. pobočku v Česku Po Příbrami, Mostě a Písku se naposledy dočkali také zákazníci v Plzni. Ohlasy jsou přitom více než pozitivní.

Foto: Shutterstock

Lidé tam chodí rádi

Ono není divu. Mere totiž s velkým úspěchem působí po celé Evropě, a to ve Velké Británii, Německu, Polsku, Španělsku, Řecku, Litvě nebo Lotyšsku. Všude se přitom zaměřuje na zákazníky, kteří jsou citliví na cenu a kteří nepotřebují žádnou velkolepou prezentaci na ploše prodejny.

Když jsme tedy vstoupili do prodejny v Plzni, nemohlo nás překvapit poněkud spartánské prostředí. To důležité jsou ceny jednotlivých produktů. A ty jsou více než příznivé. Kromě potravin původem z Ukrajiny, Pobaltí či Ruska tu nakoupíte i velmi zajímavé drogistické výrobky. Třeba prací gel Jasch o objemu 4,3 litru stojí pouhých 80 Kč. “Pere opravdu výborně. S tím, co se prodává u nás od těch značek je to nesrovnatelně lepší,” říká paní Jaroslava, která si ho zrovna vkládá do vozíku.

Nakupuju tu moc ráda, hlavně proto, že ty ceny jsou opravdu nízké. Oproti Kauflandu tu udělám nákup za polovičku. Chvíli jsem si musela zvykat na některé potraviny, ale pak jsem si tu našla ty opravdu vynikající,” říká další zákaznice.

Čtěte také: V Česku nečekaně skončil velký obchodní řetězec s potravinami. Obrovské dluhy, nikdo to nečekal

Obchodní řetězec Mere avizoval, že má v České republice velké plány. V dohledné době by rád otevřel přibližně 50 prodejen, čímž by se z něj stal už poměrně významný hráč na trhu, který by mohl vytvářet zajímavou konkurenci těm již zavedeným.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 měsíc

Nekvalitní potraviny více než je obvyklé!

Jan Kafka
Jan Kafka
1 měsíc

To je to sami jako když jsem vstoupí s nekvalitním zbožím Poláci

František
František
1 měsíc

Čím se MERE odlišuje od konkurence?
Ruský potravinový řetězec MERE otevřel svou první evropskou pobočku v roce 2018, konkrétně v Rumunsku. Následovaly prodejny v Bělorusku, Litvě, na Ukrajině, ve Španělsku, Řecku, Lotyšsku, Srbsku, Velké Británii, Německu, Polsku, ale také v Česku.

První prodejna otevřela své brány v Mostě, následovaly pobočky v Příbrami a Písku, k nimž se letos připojila prodejna v Plzni. Se svou cenovou politikou měl řetězec MERE ambice stát se jedničkou na poli levných nákupů. Značka si totiž zakládá na svých cenách, které musí být o 20 až 30 % nižší než u konkurence.

Herslitz
Herslitz
1 měsíc

To souhlas to je hnuj👍

Martin Horáček
Martin Horáček
1 měsíc

Potraviny původem z Ukrajiny…. Takovou špínu tady budeme podporovat? To fakt ne.

Pupini
Pupini
1 měsíc

Máme tady málo rakoviny?!?!