V Česku je nový obchodní řetězec. Extrémně nízké ceny. Zlikviduje Lidl s Kauflandem?

Nestává se příliš často, že by na silně obsazený český trh vstupoval nový obchodní řetězec. Naopak, v minulých letech jsme byli spíše svědky toho, že některé společnosti z tuzemska odcházely, protože už zde nebyly schopny získat nějaký větší tržní podíl.

Úplně jiné zboží

Proto vzbudil takový zájem příchod obchodního řetězce Mere. Ten se dá stále označit za nový, protože na českém trhu působí necelé dva roky. Aktuálně zde provozuje dvě prodejny, a to v Příbrami a Mostě, přičemž výhledově by rád pořádně narostl.

Určité předpoklady k tomu má. Například youtuber s přezdívkou Starej Fotr o něm před časem natočil velmi úspěšné video, ve kterém upozorňuje na extrémně nízké ceny, za které se zde zboží v porovnání s dalšími řetězci prodává. Pohrává si dokonce s myšlenkou, zda by tento obchod mohl zlikvidovat zavedené značky, jako je Kaufland nebo Lidl.

Jak se ale ukazuje, to je přeci jen příliš odvážná myšlenka. Muž sice při své obhlídce supermarketu kvituje nízké ceny a mnohdy zajímavou nabídku zboží, kterou v jiných supermarketech nenajdete, ale zároveň upozorňuje až na nebývale nízkou kvalitu některých výrobků.

Foto: Shutterstock

Není všechno špatné

V tomto ohledu ho negativně zaujaly především uzeniny, které mají někdy třeba jen třicet nebo třináct procent masa. A to už je na český trh opravdu málo. Ačkoliv ostatní supermarkety nejsou kdovíjak vyhlášené svou kvalitou, dnes už standardem prodávat uzeniny minimálně s padesátiprocentním obsahem masa.

Ne všechno je ale v obchodním řetězci Mere špatné. Například drogerie a různé doplňky nejsou vůbec špatné. Třeba pro začínající mladou rodinu, která si zařizuje byt, může být zajímavé vybavit si zde domácnost například hrnci, pánvičkami, košíky nebo lavory.

Nezdá se tedy, že by šlo skutečně o významnou konkurenci pro Lidl nebo Kaufland. Starej Fotr to však přesto považuje za zajímavý nápad a poměrně slušná návštěvnost obchodu dává tušit, že si to myslí i řada zákazníků.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Pavel
10 měsíců

Zdržím se komentáře.

Dáša Hlaváčková
Dáša Hlaváčková
10 měsíců

Česko se stalo odpadem… fuj 😳

Pavel Volf
Pavel Volf
10 měsíců

S Mere obchodem i na východ Čech

Marie
Marie
10 měsíců
Reply to  Pavel Volf

Fuj, rozhodně nechci nic z, a čím stojí Rusové.

Jana
Jana
10 měsíců

Díky, nemám zájem.

Daniela
Daniela
10 měsíců

Uzeniny jsou hnusné a nezdravé v každém případě 😱

Daniel
Daniel
10 měsíců

Padesát procent masa v uzeninách. Kdo to může žrát…? Hnus.

Ivo
Ivo
10 měsíců

Tento ruský řetězec nám zde opravdu chybí.

Marie
Marie
10 měsíců
Reply to  Ivo

To, doufám byla ironie.

Stanislav
Stanislav
10 měsíců

Všechno zboží je totiž z východu, Rusko, Pobaltí, Ukrajina

Jan
Jan
10 měsíců
Reply to  Stanislav

Tak a teď zmatený lidi s předsudky budou odsuzovat zboží z Ruska a rychle poběží pro zboží z Ukrajiny, aby jim pomohly s válkou 😀 😀 😀