V Turecku ji vyhodili z hotelu. Nelíbilo se jim, že je Češka

Letošní dovolenou si většina lidí doslova vysnila poté, co dva roky museli strpět nejrůznější omezení. Očekává se tak velmi silná sezóna a cestovní kanceláře hovoří o tom, že prodeje zájezdů lámou rekordy. Celou věc ale v případě českých turistů halí nemalý mrak, který souvisí se zdejším nešvarem.

Nepříjemný zážitek

Stále více lidí, kteří odjeli na zaslouženou dovolenou, zažívá v místě dovolenkové destinace velmi perné chvíle. Když po dlouhé cestě konečně dorazí na hotel a chtějí si odpočinout, často zjistí, že hotel jim jejich rezervovaný pokoj prostě nedá.

Přesně to se přihodilo paní Vendule, která si objednala dvoutýdenní pobyt v turecké Antalyi. “Na dovolenou jsem se těšila jako nikdy. Dříve jsem jezdila jen na týden, ale tentokrát jsem si řekla, že si potřebuji opravdu odpočinout. Našla jsem si také lepší hotel, překvapivě nebyl ani zase tak drahý. Důvodem zřejmě bylo, že nebyl od české, nýbrž německé cestovní kanceláře. Ale portál, na kterém jsem kupovala, mě ujistil, že to pro mě nic neznamená, pouze s delegátem se budu muset bavit anglicky nebo německy. Dokonce i let byl z Prahy,” líčí svůj příběh.

Vše probíhalo naprosto bez problému, až do chvíle, kdy Vendulu transfer vyhodil u jejího hotelu. “Byly tři hodiny ráno, a tak jsem se už moc těšila do postele. Paní na recepci mi ale s ledovou tváří oznámila, že tady mě rozhodně neubytují. Delegát nebyl k zastižení a do cestovní kanceláře jsem se v tu hodinu také nedovolala,” pokračuje v popisování nepříjemného zážitku. Nakonec musela zbytek noci trávit na lavičce před hotelem. Do kanceláře se dovolala až ráno, a tam začali zajišťovat náhradu. Nakonec byla ubytována v nedalekém hotelu podobné úrovně. První den dovolené ji však namísto odpočinku přinesl stres a velkou únavu.

Foto: Shutterstock

Problémem jsou smlouvy

Jak je něco takového možné? Jde o novinku českých cestovních kanceláří, které začaly uzavírat s některými hotely v oblíbených destinacích exkluzivní smlouvy. Ty potom těmto hotelům zamezují v tom, aby ubytovaly české turisty, pokud přijedou s jinou cestovní kanceláří.

To se vám nestane v případě, že využijete služby jiné české cestovky, protože ty vás do exkluzivního hotelu své konkurence nevyšlou. Může se to ale přihodit, pokud si zájezd koupíte přes některou z cestovních agentur. Ty jsou v tuzemsku velmi rozšířené a oblíbené. Jde například o často používanou Invii a podobné. Ty totiž prodávají také zájezdy německých cestovních kanceláří, které vám takovýto hotel prodat mohou. Na místě vás nicméně neubytují.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Istvan Lelko
Istvan Lelko
2 let

Asi nejaka antireklama na inviu a nemecke cestovni kancelare…jezdime tak pomerne casto a s timto jsem se nesetkal .Mam smlouvu s cestovkou, agenturou, a ta prodava zajezd do konkretniho hotelu, je jedno jake jsem narodnosti, zakoupil jsem zajezd do konkretniho hotelu, exkluzivitu meli resit pred nabidkou a prodejem.

Iris
Iris
2 let

A to je ten důvod, proč volíme destinace dostupné autem – nejenže odpadne toto potupné řízení, ale jste mobilní a tedy si můžete vychutnat i výlety po vlastní ose.

Petr z Olomouce
Petr z Olomouce
2 let
Reply to  Iris

Závidím Vám pohled na pyramidy z vlastního auta!

Jana Kubrová
Jana Kubrová
2 let
Reply to  Iris

A nebo jezdit bez cestovky.

Iris
Iris
2 let
Reply to  Jana Kubrová

Právě to mám na mysli – a ve výsledku to vyjde možná i levněji.