Do nového roku se štíhlou postavou? Pomůže vám k tomu tukožroutská snídaně. Funguje spolehlivě

Říká se, že snídaně je startem do nového dne. Bez ní se můžete cítit unavení, v poledne silně hladoví a v práci nemusíte být na sto procent produktivní. Na druhou stranu existují lidé, kteří nesnídají, ale dopřejí si v práci dopolední svačinku. Každé tělo je jiné. Každé si dokáže říct, co přesně potřebuje. To stejné platí i o hubnutí. Ovšem je ale třeba hubnutí podpořit správně zvoleným jídlem. A pokud bude vaše první jídlo správné, nastartuje vám metabolismus a dodá energii, bude se vám také lépe hubnout, především po bohatých svátcích plných cukroví a vynikajících chlebíčků. 

Co taková snídaně obsahuje?

Takovou snídaní je třeba poskládat z kvalitních, zdravých a plnohodnotných potravin. Tudíž jsme zvolili švestky, jogurt, lněné semínko a ovesné vločky. Nad ovesnými vločkami neohrnujte nos. Pokud je dobře ochutíte, necháte je nasáknout ostatními surovinami, uvidíte, že si na nich skvěle pochutnáte. Navíc obsahují spoustu minerálních látek, vitamínů, vlákniny a jiné zdravé a tělu potřebné sloučeniny. To stejné platí i o švestkách, které si můžete v sezoně nasušit a v zimě si je můžete dopřát. Takové modrofialové poklady se řadí k místním superpotravinám. Mají nízký glykemický index, velké množství vlákniny a nespočet vitamínů. 

Bílý jogurt obsahuje probiotické kultury, které působí blahodárně na střeva. A jak už jistě víte, dobrá imunita se nachází především ve střevě. Lněné semínko obsahuje vitamíny, ale také minerální látky, jako je hořčík, vápník, mangan, fosfor, omega-3 a jiné. Reguluje činnost střev, hladinu cholesterolu v krvi, podporuje funkce mozku a pomáhá při hubnutí. Podtrženo sečteno, zvolené potraviny jsou jistě skvělou volbou. Aby vločky získaly lepší chuť, obohaťte je například o čekankový sirup nebo med. 

Snídani si můžete připravit i večer do zavařovací sklenice a ráno jen vzít s sebou do práce. Na spodní část sklenice dejte jogurt, dále vločky, tekuté sladidlo a nahoru rozmixované či celé ovoce. / Foto: Shutterstock

Příprava tukožroutské snídaně

  • 3 kusy čerstvých či sušených švestek
  • 1 kelímek jogurtu
  • 1 polévková lžíce mletých lněných semínek 
  • med, čekankový sirup či jiné sladidlo
  • 2 lžíce jemných ovesných vloček

Pokud jste zvolili sušené švestky, doporučujeme, abyste je den předem namočili. Následně byste je měli nejlépe rozmixovat nebo nakrájet na jemné kousky. Pokud máte čerstvé švestky, můžete je také rozmixovat či nakrájet, nebo krátce povařit třeba se skořicí. Následně smíchejte vločky, rozmixovaná lněná semínka, jogurt a trochu sladidla. Přidejte švestky a máte hotovo. Takovou snídani si můžete večer připravit do zavařovací sklenice a vzít si ji s sebou do práce. Na spodní část sklenice dejte jogurt, dále vločky, tekuté sladidlo a nahoru rozmixované či celé ovoce. Jednoduchá, vydatná a chutná snídaně, která dokáže podpořit hubnutí.  

Foto: Shutterstock

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Tak to přesně chápu – tohle já sníst k snídani, je mi blbě celý den a už nic jiného až do další snídaně asi nesním…vzhledem k tomu, jak teď na tom jsem, asi bych po takových cca 3 – 4 týdnech vypadala jako anorektička 😛

Tomáš
Tomáš
2 let

Může mít podobný efekt Müsli s jogurtem ?

Iris
Iris
2 let
Reply to  Tomáš

Jestli jste zdravý a máte jen problém s nadváhou, vykašlete se na tyhle šílenosti a jezte více masa (ne uzenin) a méně pečiva (hlavně z bílé mouky) a pokud vám to zdraví dovolí – pohybujte se venku – stačí chodit, nemusíte běhat.
Pokud jste ale jakkoliv nemocen – jděte nejdřív k lékaři a proberte to s ním.