Velká hrozba pro klienty VZP. Zničehonic přijdete o všechny úspory. Už vám je nikdy nevrátí

Dnes je třeba se mít na pozoru doslova při jakékoliv situaci, i když vypadá sebevíc nevinně. Velké instituce jsou si toho vědomy, a tak své klienty raději dopředu varují před tím, co je dost pravděpodobně čeká.

Budou to na vás zkoušet

Činí tak i Všeobecná zdravotní pojišťovna, která informovala o tom, že přibližně polovině lidí vymění v letošním roce kartičku pojištěnce. Ta je velmi důležitá a měli byste ji neustále nosit při sobě, abyste si mohli vyžádat bezplatnou zdravotní péči, na kterou máte nárok nejen v České republice, ale i v celé Evropské unii.

Nejde tu však o samotné kartičky, jako spíše riziko, které je spojeno s procesem jejich výměny. VZP totiž počítá s tím, že se této příležitosti chopí nejrůznější organizované skupiny a budou chtít připravit Čechy o jejich peníze.

Možná si říkáte, jak souvisí kartička VZP s vašimi úsporami na bankovních účtech, ale možná byste se divili. Pravděpodobně totiž budou rozesílány SMS a prováděny telefonáty, ve kterých budou lidé podvodníky vyzváni k tomu, že pro získání nové kartičky musí někde vyplnit určité údaje nebo něco potvrdit.

Foto: Shutterstock

Všechno ověřujte

A pochopitelně se na takových stránkách, které budou vypadat pravděpodobně velmi profesionálně, budou nacházet i políčka, do kterých byste měli vyplnit přihlašovací údaje ke svému účtu. Jenže to v žádném případě nedělejte, protože si tak můžete pořádně zavařit.

Kdo se nechá takto nachytat, může počítat s tím, že podvodníci mu účet dočista vyluxují a přijde o veškeré úspory. VZP proto tvrdí, že nikomu volat nebude. Pakliže byste přeci jen měli určité pochybnosti, nereagujte přímo na výzvy domnělých zaměstnanců pojišťovny, ale vše si raději ověřte na oficiální lince této společnosti.

Čtěte také: Nemocenská v Česku bez peněz. Nejste v práci? Nedostanete ani korunu, sáhněte si do úspor

Jediný problém při výměně kartičky pojištěnce může nastat ve chvíli, kdy byste zde měli uvedenou neplatnou kontaktní adresu. Pakliže jste tedy v poslední době měnili bydliště, raději to dejte pojišťovně včas vědět, ať už telefonicky, osobně nebo emailem.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments