Velká hvězda České televize brzy poletí. Její móresy už zašly příliš daleko. Udělala těžkou chybu

Česká televize se aktuálně nachází ve velké krizi, o tom už nemůže být žádných pochyb. Zjevně jí naplno spustilo střídání na postu generálního ředitele, kdy definitivně probublaly na povrch spory a problémy, které bývalý ředitel Petr Dvořák dlouhodobě zakrýval.

Známé tváře se brání změnám

Ovšem nový šéf Jan Souček chce z ČT udělat opět opravdovou veřejnoprávní stanici s vyváženým zpravodajstvím. Jak se ale dalo očekávat, tvrdě narazil do televizních osobností, které si Českou televizi tak trochu zprivatizovaly pro sebe a mají pocit, že si tam mohou dělat, co se jim zachce.

Nejviditelnější tvář tohoto odporu proti novým pořádkům, Jakub Železný, už se nakonec přeci jen musel poroučet. A teď to vypadá, že na odchodu je i druhá výrazná tvář, o jejichž objektivitě se dá s úspěchem pochybovat. Nejde o nikoho jiného než Noru Fridrichovou, která si v televizi dlouhodobě hýčká svůj pořad 168 hodin. Ten ale budí stále větší kontroverze.

Za svou práci Fridrichová už nejednou schytala vytýkací dopis, případně pokárání ze strany dozorových orgánů. Teď ale pravděpodobně zašla až příliš daleko. V návaznosti na loňský incident na Filozofické fakultě totiž připravila rozhovor s matkou jedné z obětí.

Foto: Český rozhlas

Celé to zpackala

Celý rozhovor byl velmi silný a nesl se ve jménu obviňování práce policie, která podle dotyčné neodvedla svou práci tak, jak měla a nadělala přitom spousty chyb. O tom se jistě dá bavit, ovšem v tomto případě nebyla v pořadu žádná oponentura a nebyl ani poskytnut prostor právě policejním složkám, aby se vyjádřily. Celé to vlastně působilo, že se ani vyjádřit nechtěly. Jenže to není pravda, jelikož je nikdo neoslovil.

Po odvysílání tohoto rozhovoru byli prý na Kavčích horách všichni paf. Ne snad z toho, jak skvělou práci Fridrichová odvedla, ale jak moc to celé zpackala. Na kobereček si jí pozval nadřízený v podobě šéfredaktora zpravodajství a moderátora Michala Kubala. Ten jí dle zdrojů deníku Blesk měl pořádně vynadat.

Čtěte také: Česká televize jde tvrdě po Češích. Muž zapomněl zaplatit poplatek. Pak se nestačil divit, co mu provedli

Nora Fridrichová si ale postavila hlavu a začala hrozit odchodem. Že prý něco takového nemá zapotřebí. Na tom je vidět, že je zvyklá dělat si, co chce a žádnou kritiku své práce neunese. V televizi se proto prý už začalo uvažovat o tom, že pokud neodejde sama, bude stejně odejita.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
František
František
1 měsíc

A co na tom je špatného, že obvinili práci policie. Hned po střelbě měl podat demisy ministr vnitra a měl odvolat prezidenta policie. Po tom, co oba řekli hned po střelbě to bylo prvořadé. V policii není v současné době žádný zkušený policista. Všechno to jsou pouze policisté plnící špatné rozkazy nadřízených. Já jsem ve vyjádřeních nenašel odpověď, jaký rozkaz měli ohledně střelby? Zastřelit nebo předvést živého. Proč nezůstali v hlavní budově a všichni se přemýstili do druhé budovy kde předpokládali, že má přednášku? Proč nečinně stáli a nechali zastřelit dívku u vstupu? Tam byl na dostřel. Na balkoně podle… Číst vice »

Květa
Květa
1 měsíc

ČT nepomůže ani nový ředitel, nové koště vždy dobře mete a práce předešlého se vždy zkritizuje a pomluví ! Sotva Souček usedl na židli , staral se o svůj plat a o zvýšení poplatků. Roční rozpočet 8 miliard korun pro televizi, která poslední dobou opakuje jen staré pořady, je až příliš. Na ČT jsem se dívala jen občas a nyní jsem přestala úplně, ale platit musím stále. Jako důchodkyně nemíním dotovat platy zaměstnanců a hlavně ředitele s ročním platem ,5,5 milionu. A to se vyjádřil, že to není adekvátní, že jiní mají ročně 15 milionů.

Dana
Dana
1 měsíc

Už dávno se ČT nedíváme.A přesto platíme.Tady je všude takový nepořádek.že je z toho až zlé.

Frant.rudis
Frant.rudis
1 měsíc
Reply to  Dana

ČT jako dezinformační kanál by měla být zakázána zákonem.