Velké poprsí může být i zdrojem problémů. Kdy je vhodné podstoupit jeho zmenšení?

Příroda dokáže být občas opravdu nespravedlivá, zvláště, pokud jde o ženské poprsí. Na některé ženy jako by zapomněla a jiným zase nadělila přespříliš. Přestože se druhý případ může zdát jako splněný sen, opak je pravdou. Ženy s nadměrně velkým poprsí často trápí bolesti zad a hlavy, mají problémy s dechem a o některých sportech si mohou nechat jen zdát. Kdy do hry musí vstoupit plastická chirurgie a jak celý proces probíhá?

Problémy dvojího rázu

Přestože zvětšení prsou je jedním z nejběžněji využívaných zákroků estetické chirurgie, čím dál častěji ženy podstupují i zákrok opačný – zmenšení poprsí. Možná si říkáte, proč takový zákrok vůbec podstupovat. Pravdou je, že ženy s bujným poprsím často velice trpí, a to nejen fyzicky, ale i psychicky. Nejde jen o zmíněné bolesti, dýchací potíže nebo obtíže spojené s vykonáváním některých sportů, ale i o slovní narážky, se kterými se setkávají už od puberty nebo problém koupit si padnoucí oblečení. Naštěstí je tu řešení, které ženám uleví a navrátí ztracené sebevědomí.

Kdy je vhodné navštívit lékaře?

Každá žena se rodí s jinou tukovou tkání v oblasti prsou a ta se navíc mění během života. Některé ženy se tedy už s větším poprsí narodí, u jiných se problémy mohou rozvinout v těhotenství. Dalším faktorem může být i obezita a následný úbytek váhy. V každém případě, nejkrásnějším doplňkem každé ženy je sebevědomí a pokud se necítí ve své kůži, je vhodný čas vyhledat pomoc. Pro maminky, které se hrdě dívají do dětských postýlek je ideální volbou série zákroků Mommy Makeover, která zahrnuje úpravu poprsí i břicha. Maminky tak získají opět postavu jako před porodem a budou se tak moci hrdě dívat i na svůj odraz v zrcadle. Ženám, které zase výrazně zhubly a touží po symetrické postavě pomůže zmenšení prsou spojené s jejich modelací.

Jak zákrok probíhá

Samotnému zákroku vždy předchází konzultace s odborníkem a další dílčí kroky, během kterých je dostatek času si vše důkladně promyslet. Na úvodní konzultaci odborník zhodnotí stávající situaci a navrhne řešení šité na míru. Ne vždy je potřeba poprsí rovnou zmenšovat. Někdy ke spokojenosti stačí i šetrnější zákrok v podobě modelace prsou. Ten spočívá v jejich zvednutí a následném zpevnění. Následuje předoperační vyšetření a samotný zákrok, který probíhá v celkové anestezii. Přeci jen jde o rozsáhlejší operaci. Nemusíte se ale ničeho bát. Už za pár dnů se můžete vrátit k běžným denním aktivitám a za měsíc si i naplno zasportovat.

Zmenšením poprsí jen získáte

Některé ženy mají strach, že by podstoupením zákroku kromě současné velikosti spodního prádla přišly i o něco dalšího. Například možnost v budoucnu kojit. Tato i další obavy jsou ale zcela zbytečné. Během zákroku totiž nedochází k poškození mléčné žlázy, takže s budoucím kojením nebudete skrze tuto plastickou úpravu žádný problém. Jak říká sám doktor MUDr. Pavel Popelka z MEDICOM Clinic: „Redukční mammaplastika ženám ulevuje od potíží s krční i hrudní páteří a zároveň jim svědčí po psychické stránce. Vzhledem k podstatě provádíme zákrok na klinice moc rádi.“. Zákrokem můžete tedy jen získat.