Jak vybrat vybavení na lední hokej?

Lední hokej patří v českých luzích a hájích k nejoblíbenějším sportům. Věnují se mu jak staří, tak mladí, což je dáno jistě dlouhou tradicí tohoto sportu, ve kterém navíc Česká republika slaví nemalé úspěchy.

Svým způsobem je to překvapivé, protože hokej je zároveň jedním z nejnáročnějších sportů na příslušné vybavení. Potřebujete výstroj, brusle a hokejku, což nejsou zrovna levné položky. Navíc se při jejich nákupu lze snadno spálit a šlápnout vedle. Jak tedy vybavení vybírat, abyste byli nakonec spokojení?

Co obnáší výběr bruslí?

V první řadě je třeba zvolit si kvalitní brusle. Ty jsou totiž naprostým základem hokejové výbavy a zkrátka se bez nich neobejdete. V případě bruslí existuje hned několik kritérií, která není radno opomíjet. Kromě tradiční velikosti boty byste se měli zaměřit také na její šířku. Rozdílné jsou také brusle pro začátečníky a pokročilé bruslaře, potažmo hokejisty. Vybírat byste měli u takových prodejců, kteří vám umožní si vše potřebné pomocí filtrů nastavit a přitom vybírat z dostatečně široké nabídky.

Další na řadě je hokejka

Podobně důležitá je pro každého hokejistu ta správná hokejka. A tak ani její výběr byste neměli podceňovat. Hokejky jsou vyráběné z různých pevných materiálů a konstrukce čepelí dnes vycházejí z odlišných technologií. Díky tomu si dnes může hokejku, s níž se mu bude dobře hrát, opatřit jak začátečník, tak zkušený profesionál. Jednotlivé kusy se pak ještě dělí na varianty podle záhybu čepele a držení hole.

Pro nákup hokejového vybavení je vždy vhodné využít odborného prodejce, jakým je například internetový obchod Bauer Hockey. Nabízí širokou škálu zboží, ze které si vybere každý hokejista, a to v různých cenových hladinách. Pokud si opatříte Bauer Card, můžete čerpat na veškeré zboží minimálně 10% slevu. Obchod také pravidelně pořádá slevové akce, ve kterých je možné výhodně nakoupit.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments