Zbavte se břišního tuku jednoduchým způsobem. Pomůže vám kuchyňský olej

Že vhodná strava hraje velkou roli pro snižování tuku v těle, se dočtete v mnoha článcích. Napadlo by vás ale odstranit tuk tukem? Není totiž tuk jako tuk. Určitý druh oleje na vaření umí na rozdíl od ostatních rychle zatočit s viscerálním tukem.

Viscerální tuk se usazuje v břišní dutině kolem životně důležitých orgánů. Jeho vysoká hladina zvyšuje riziko vzniku závažných zdravotních potíží včetně cukrovky 2. typu a kardiovaskulárních onemocnění. Chce to změnu životního stylu.

Stravou proti břišnímu tuku

Nezdravá strava vede k hromadění viscerálního tuku. Vyvážená zdravá strava a pohyb jsou cestou ke zdraví. Kokosový olej je účinný při snižování viscerální tuku. Kontrolované studie ukazují, že tuky se středně dlouhým řetězcem, které se vyskytují v kokosovém oleji, mohou zvýšit náš metabolismus a snížit množství tuků, které se nám ukládají v těle při vysokém příjmu kalorií. Vedou i k úbytku tuku v břišní dutině.

Foto: Shutterstock

Čím podpořit úbytek viscerálního tuku

  • Ve studii 69 mužů a žen s nadváhou dodržovalo 8 týdnů nízko sacharidovou dietu nebo dietu s nízkým obsahem tuků. Ti co drželi dietu s nízkým obsahem sacharidů, ztratili o 10 % více viscerálního tuku a o 4,4% více celkového tuku než lidé, kteří drželi dietu s nízkým obsahem tuků.
  • Zabírá tedy ketodieta a stav ketózy. Strava výrazně snižuje příjem sacharidů a nahrazuje ho tukem. Studie, které se zúčastnilo 28 dospělých s nadváhou a obezitou, zjistila, že ti na ketogenní dietě ztratili více tuku, hlavně viscerálního, než ti, kteří dodržovali nízkotučné diety.
  • Další studie dokládají účinnost pravidelného cvičení. Analýza 15 studií u 852 lidí porovnala vliv různých typů cvičení na snížení viscerálního tuku i bez diety. Střední a vysoce intenzivní aerobní cvičení jsou nejúčinnější při snižování viscerálního tuku bez diety.

Vědecká studie o vlivu kokosového oleje

V rámci studie obézní muži užívali celkem 12 týdnů denně kokosový olej. Během toho ztratily v průměru více než 1 cm v pase, a to vše bez změny stravy nebo cvičení. Podle vědecké studie bychom měli pro zvýšení úbytku tuku v břiše užívat 2 polévkové lžíce což je asi 30 ml kokosového oleje denně. Kokosový olej snižuje i pocit hladu. Snížíte tedy množství jídla, kalorický příjem procento viscerální tuku.

Foto: Shutterstock

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments