Zelí nebo mořské řasy – jaké další potraviny jsou nadupané vitamíny?

Proč se spoléhat na nejrůznější tabletky a pilulky, když svému tělu můžeme tolik potřebné vitamíny dopřávat i formou potravin?! Pokud i vy každý den polykáte třeba i několik různých doplňků stravy v domnění, že tak pro své zdraví děláte to nejlepší, zpozorněte: vitamíny můžete tělu zajistit i jinak. A mnohem, mnohem lépe!

Potraviny, které jsou nadupané vitamíny!

Věděli jste, že existují potraviny, jejichž konzumace (a tím máme na mysli jednu porci!) dokáže vašemu tělu zajistit klidně až 100% denní potřebu vitamínů a minerálů? O důvod navíc, proč neutrácet za tablety, pilulky a nejrůznější prášky. Pro tělo je stejně nejlepší, když mu vitamíny dodáváte ze skutečných potravin.

Co tedy zařadit do jídelníčku?

Zelí

Jen málokdo by nevěděl, že na první pohled obyčejné zelí, které bylo dříve přezdíváno jídlem chudých, patří k nejzdravějším potravinám vůbec. Obsahuje v sobě především velké množství vitamínu K, který je důležitý pro srážlivost krve a pro zdraví našich kostí. Mimo jiné v zelí najdete i vitamín C a vitamín B6.

Pekanové ořechy

Máte rádi pekanové ořechy? O ořeších obecně je známo, že mají na lidské zdraví více než pozitivní vliv, takže do zdravého a vyváženého jídelníčku určitě patří. Konkrétně pekanové ořechy obsahují provitamin A a vitamíny skupiny B – konkrétně pak musíme zmínit přítomnost vitamínu B1, B5 a B9.

Mořské řasy

Zatímco někteří nad mořskými řasami znechuceně ohrnují nos, jiní na ně nedají dopustit. A dobře dělají! I mořské řasy patří mezi vitamíny nadupané potraviny, které rozhodně není radno zatracovat. Mimo toho zde najdete velké množství jódu, který je pro tělo nezbytný – pokud máte jeho nedostatek, můžete pociťovat únavu, zpomelení reflexů nebo problémy se štítnou žlázou.

Játra

I játra patří mezi potraviny, které lidi rozdělují na dva tábory: jedni je milují, druzí nenávidí. I játrům byste ale ve svém vlastním zájmu měli přijít na chuť, protože podle odborníků představují důležitý zdroj prakticky všech vitamínů – přičemž některé z nich v sobě játra obsahují opravdu velké množství!

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments