Žena má dvě rychlovarné konvice. Tu druhou používá způsobem, který lidé vůbec nechápou. Prý by se měl zakázat

Asi nikdo už si nedokáže představit domácnost bez rychlovarné konvice. Tato levná kuchyňská pomůcka šetří spoustu práce i času. V drtivé většině domácností přitom najdete pouze jednu konvici, která bohatě stačí na to, co je její primární a vlastně i jedinou úlohou. To je pochopitelně rychlý ohřev vody, ať už na čaj nebo třeba na těstoviny.

Když jedna konvice nestačí

Na sociálních sítích se však aktuálně hojně debatuje případ ženy, která si svou kuchyň vybavila hned dvěma rychlovarnými konvicemi. Pro každou z nich má totiž odlišné použití. V jedné ohřívá vodu jako všichni ostatní. Avšak tu druhou používá poněkud nestandardně. Žena se tak chtěla na síti Reddit dotázat lidí, zda jsou na tom podobně. Ze strany svých přátel či příbuzných se totiž setkává s nepochopením.

Avšak ani u širšího obecenstva nepochodila. Když totiž prozradila, k čemu druhou rychlovarnou konvici používá, lidé tomu nechtěli uvěřit. Vůbec jim nedocházelo, proč někdo něco takového dělá.

V naší kuchyni používám dvě rychlovarné konvice. Jedna slouží k ohřevu vodu a druhá potom k tomu, abychom rychle ohřáli polévku,” uvedla žena svůj zlepšovák. “Nedám na to dopustit, protože konvice polévku uvaří rychle a jednoduše. Měla jsem za to, že to tak dělají všichni.

Foto: Shutterstock

Jak by se mělo správně ohřívat

Lidé pro to ale příliš pochopení neměli a drtivá většina se rázem ohradila, že k něčemu takovému by rychlovarnou konvici nikdy nepoužili. Naopak říkali, že polévku ohřívají v hrnci na sporáku nebo v mikrovlnné troubě.

Avšak žena si trvala na svém. “To je právě obrovská výhoda rychlovarné konvice. Vejde se do ní velké množství polévky, tolik do mikrovlnky nedám.” Když se jí lidé tázali na to, zda tento způsob nepovažuje za krajně nehygienický, dostalo se jim odpovědi, že konvici přeci pravidelně myje, a tak v tom nevidí žádný problém. Může se však stát, že se někde v konvici usadí kousky polévky. Potom je třeba ji prý převařit čistou vodou.

Ani tak lidé velké pochopení pro tyto způsoby neprokázali. Naopak, ženu vystavili drtivé kritice, případně posměškům. Prý si má koupit ještě další konvice na řízky nebo lasagne. Další tvrdili, že něco takového by se méně bystrým lidem mělo jednoduše zakázat.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Libor
Libor
1 rok

Nevidím v tom problém. Běžně ohřívám v rychlovarce párky. Je fakt, že se to potom musí umýt nebo převařit.