Zlepšete svou paměť úpravou jídelníčku. Co konzumovat pro lepší soustředění?

Jaké jsou tipy na zlepšení paměti? Strava ovlivňuje to, jak vypadáme, naši náladu, kondici i paměť. Pokud se nemůžete soustředit a máte pocit, že si nic nepamatujete, zkuste změnit svůj jídelníček.

Změňte svůj jídelníček. Vaše schopnost soustředění bude lepší. Zvolit lze i preparáty, kterým se říká nootropika. Zvyšují schopnosti soustředění. Zlepšují činnost mozku bez vedlejších účinků.

Hericium

Hericium je houba, která se používá při léčbě Alzheimera a roztroušené sklerózy. Korálovec ježatý je lahůdka v orientu, v čínské medicíně uklidní mysl a stimuluje produkci nervového růstového faktoru.

Omega-3 mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny zlepšují komunikaci mezi jednotlivými mozkovými buňkami, zrychlí přemýšlení a prodlouží dobu soustředění. Najdete je v rybách a mořských plodech. Obsahují je i ořechy a semínka.

Borůvky

Borůvky a další tmavé bobule snižují riziko Alzheimerovi choroby a mají blahodárný vliv na koncentraci. Díky antioxidantům zvyšují krevní oběh a efektivnější je i přístup kyslíku do mozku.

Černá čokoláda

Tmavá čokoláda pomáhá při soustředění. Zrychlí krevní oběh a vyvolává pocit štěstí a pohody. Úkoly zvládnete hravě, ale ještě se u nich budete schopni i usmívat.

Červená řepa

Červená řepa zlepšuje soustředění, rozšiřuje cévy, zvyšuje krevní oběh a přívod kyslíku do mozku. Navíc je to hotová vitamínová bomba s přídavkem mnoha minerálů.

Káva se špetkou skořice

Kofein stimuluje nervovou soustavu a zlepšuje schopnost soustředění. 2 až 3 šálky denně zlepšují krátkodobou i dlouhodobou paměť. Pokud chcete mít mozek ještě aktivnější, přidejte si do kávy trochu skořice.

Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje aminokyseliny L-theanin, který působí na náš mozek relaxačně a nenavozuje pocit ospalosti. Je ideální si jej dát během pracovního odpoledne.

Mátový čaj

Mátový čaj snižuje únavu a zvyšuje pracovní výkonnost. Současně uklidní žaludek a zlepší trávení.

Voda s citrónem

Pracovní nesoustředěnost může způsobit i dehydratace. V letním horkých dnech sáhněte po sklenici vody s citrónem a doplňte tekutiny. Můžete si ji dát i po ránu pro zrychlení metabolismu.

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.