Známý český herec odhalil, jaký bere důchod. To se budete divit. V 85 letech se musí hodně otáčet, aby vyšel

Někteří lidé mají za to, že se důchodcům v České republice daří nadmíru dobře. Je to pochopitelně dáno tím, že se jim v posledních letech hodně přidávalo, což je samozřejmě pravda, ovšem jak se ukazuje, v případě mnohých to stále nestačí, a protože se začínalo z nízkého základu, důchod nevyrostl dostatečným způsobem.

Musí pracovat

Zářným příkladem může být známý herec Jiří Krampol, který je zvyklý od mládí pracovat. Teď mu táhne na 85 let, v pracovním zápřahu je přibližně sedmdesát let a zřejmě ještě nějakou dobu bude. Jak sám říká, s jeho důchodem to není na žádné vyskakování.

Krampol má štěstí, že je mu práce vlastní, protože s ní začal už po základní škole. Nástup do důchodu v jeho případě nepřinesl žádnou velkou změnu. Ostatně, je v něm už více než dvacet let. Možná si říkáte, že za tu dobu už se mu musel navýšit na pořádnou úroveň.

Jenže tak tomu není. Herec pobírá přibližně 20 tisíc korun, a to i po všech těch valorizacích z posledních let. Jeho nevýhodou je právě to, že do penze nastupoval před mnoha lety, kdy byly výměry ještě velmi nízké. A přestože se potom navyšovaly, šlo o procentuální přírůstky, které nadproporčně zvýhodňují ty, kdo už mají penzi vysokou.

Foto: CC

Je to složité

Slavný herec si nestěžuje, ale když už byl tázán, tak tvrdí, že důchod mu vystačí sotva na poplacení nájmu a energií. Pokud by nepracoval, na nic dalšího by neměl peníze. Mohl by tak zapomenout na nějaké radosti života, jako je třeba taková drobnost jako jít s kamarády na pivo.

Je však třeba zmínit, že Krampol si dopřává života v Praze. To je pro něj ale podstatné, protože kdyby se odstěhoval jinam, byl by nadobro odříznutý, protože kvůli potížím nemůže řídit.

Foto: Česká televize

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenda
Zdenda
4 měsíců

No,pravda asi bude, že známý herec má důchod podle toho,kolik přiznával příjmů,resp.kolik a jak dlouho přispíval do systému. Mohu porovnat s mojí tetou, také 85, bývala dělnice tkadlena,důchod 17, malé moravské město, vlastní 1+1, vychází v pohodě a kupodivu ještě ušetří. Je to o životním stylu. Znám spoustu důchodců, kteří celý život říkali, “že jim nic nedají”, a teď si stěžují, že mají malý důchod. Já jsem celý život platili jako zaměstnanec,jsem také v důchodovém věku,a důchod mi vychází o 1/4 větší než této celebritě. Čím to asi bude?