Znáte termín mozková mlha? Může jít o velmi vážný stav

Loading...

Termín mozková mlha sice není většině lidí až tak známý, zkušenosti s ním přitom má mnoho z nás. Jedná se o stav, při kterém se cítíme malátní a otupělí. Pokud trpíte mozkovou mlhou, máte problémy s koncentrací i zhoršenou pamětí.

Co je mozková mlha?

Možná ani vy netušíte, co slovní spojení mozková mlha vlastně znamená a prostřednictvím dnešního článku se o něm dozvídáte úplně poprvé. V tom případě vám rádi vysvětlíme, o co se jedná. Jak jsme již napsali v úvodu článku, mozková mlha je stav, během kterého pociťujete malátnost a otupělost, zhoršuje se vaše paměť, dělá vám problém se soustředit a celkově jste podráždění zpomalení. Tento stav ještě může doprovázet nepříjemný tlak v oblasti zátylku.

Dá se mozkové mlhy zbavit? Ano!

Už jen z popisu je každému zřejmé, že mozková mlha není nic, v čem bychom chtěli dobrovolně setrvávat nebo čemu bychom se chtěli vědomě vystavovat. Proto pro vás máme několik tipů, díky kterým se dá mozkové mlze předcházet a celkově oživit mysl.

Tip první: snažte se vyhnout stresu

Uvědomujeme si, že nestresovat se v současné době, kdy toho máme každý na svých bedrech tolik, že kolikrát ani nevíme, co udělat dříve, může být nadlidský úkol. Přesto je právě nadměrné množství stresu jedním z důvodů, proč se tento stav vyskytuje. Ve svém vlastním zájmu se proto snažte stresovat jen minimálně.

Tip druhý: dopřejte si hodně spánku

Jasně, ne všichni si můžeme dovolit vyspávat každý den třeba 10 hodin, což je podle odborníků pro dospělého člověka stejně až příliš. Obecně se doporučuje 7-8 hodin kvalitního spánku, což je číslo, kterého byste se měli snažit držet a takto dlouhý spánek si naordinovat ideálně každý den.

Tip třetí: odpočiňte si od internetu

Internet a sociální sítě tak nějak patří k našemu současnému životnímu stylu, měli byste ale vědět, že pokud jste tzv. online, váš mozek se neustále něčím zaměstnává, dostává pořád nové a nové podněty, takže se nelze čemu divit, že jakmile se doslova přehltí informacemi, začne je nějakým způsobem zpracovávat a tím pádem se jeho činnost zpomalí. Někdy prostě není na škodu jednoduše vypnout.

Mohlo by se vám líbit

Loading...

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

10
Komentujte

avatar
6 Komentářová vlákna
4 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
10 Autoři komentářů
AshiibedHonzaEMDavidWonder Autoři posledních komentářů
  Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?  
Upozornit na
bed
Host
bed

Pár rokov, niekomu aj viac ako 10, sa to deje v dôsledku zvýšenej Schumanovej rezonancie Zeme, čiže vibrácií zeme v odpovedi na geomagn. a iné energie, i tie z Vesmíru nám prichádzajúce. fotony ai Keď človek rezonuje normáľne na cca 8 hz, a súčasnosť prináša výskoky nad 60, 80 i 100 Hz , bodaj by to nepocítil. I dôvody, ktoré sú v článku pôsobia. No a – načo nám to všetko bude, keď prežijeme ? v zdraví. Nuž naša jednoduchá DNA sa ” obohatí ” , z dvojzávitnice môže byť trebárs i troj…:-( Neviem, nie som Tvorca. Mnohé terajšie procesy,… Číst vice »

David
Host
David

To mam kazdou nedeli 🍺

Bubak
Host
Bubak

To je nějaká oficiální diagnoza nebo oficiální termín? Pochybuju. Já se bohužel díky své práci několikrát do měsíce dostávám do stavu těžké spánkové deprivace a rozhodně to není nějak závažný nebo dokonce nebezpečný stav – sice se cítíte pořád jak po několika sklenkách alkoholu, občas začne za chůze i haprovat rovnováha, z celého dne si pamatujete jen útržky…ale stačí nechat mozek dospat a jede se nanovo…žádná senzace, žádná mozková mlha

HonzaEM
Host
HonzaEM

Tak to rozhodně není dobré. Může to přivodit mnoho závažného onemocnění, nicméně taky to znám.

Alci
Host
Alci

Dnes jsem přesně o tomhle přemýšlela a je to způsobené nadměrnému vystavení mnoha informací a neustálým časovým stresem i stresem z mnoha povinností, které nejsou nijak smrtelně důležité přesto jsou po nás dnes a denně vyžadovány. Mlhu cítím tak 50% pracovních dní….je to přesně stav kdy víte že jste na zemi, ale hlava vám těká, nic nevnímáte naplno jen mix věcí co ještě musíte… ale aby se to neopakovalo, tak je potřeba změnit společnost….nebo minimálně svoje zařazení v ní…

jaja
Host
jaja

Taky jsem to zažila…nemohla jsem se na nic soustředit, myšlenky mi někam utíkaly a zdálo se mi, že některé věci jsem zažil jen ve snu. Jednoznačně přepracování. Vždy jsem se z toho vyspala.

Jajaja
Host
Jajaja

Mozková mlha je většinou spojená s jiným onemocněním. Je potřeba nasadit dlouhodobě atb a zbavit se všech návštěvníků, které nosíte nechtíc v těle.

Wonder
Host
Wonder

To snad nemyslíte vážně. Dlouhodobě antibiotika? Šílené co někteří lidi dokáží veřejně napsat za nesmysly. Antibiotika nejsou bonbóny!

Ashii
Host
Ashii

Atb? Tohle napíše jen primitiv opravdu. Atb fakt nic neřeší.

Kodousek
Host
Kodousek

Já mám tak akorát vlčí mlhu